a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهانیمیشنانیمیشن پتتیک آماده نمایش شد

انیمیشن پتتیک آماده نمایش شد

انیمیشن پتتیک آماده نمایش شد

انیمیشن پتتیک به کارگردانی نرگس ذاکری، آماده نمایش شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری صبا: انیمیشن پتتیک به کارگردانی نرگس ذاکری با پایان مراحل فنی آماده نمایش شد.

این انیمیشن پاییز امسال به نمایش درخواهد آمد.

ذاکری درباره این انیمیشن گفت: این انیمیشن هفت دقیقه‌ای بر اساس موضوعی ساخته شده که مدت‌هاست ذهنم را درگیر خود کرده بود. موضوع پتتیک درباره فروپاشی روانی انسان است؛ فروپاشی ای که به خلق اثری هنری منجر می‌شود. در واقع هدف از روایت این قصه آن است که رنج نیز می‌تواند زمینه‌ساز خلق آثار هنری شود و از سویی هنر، به تحمل رنج زیستن کمک می‌کند.

به گفته وی، واژه پتتیک به معنی غم‌انگیز و همچنین نیز نام سونات شماره ۸ بتهوون است که غم و رنج درونی این هنرمند نابغه را بیان می‌کند. همچنین شخصیت اصلی پتتیک یک پیانیست است.

این کارگردان اضافه کرد:

به نظرم نقطه قوت این پویانمایی موضوع جهان‌شمولی آن است که به بیانی دیگر این انیمیشن چیزی محدود به یک سرزمین و یک ملت نیست و از یک مرز و بوم فراتر می‌رود به صورتی که بسیاری از مردم جهان آن را تجربه کرده‌اند.

ذاکری درباره مخاطبان هدف اثرش گفت:

پتتیک برای مخاطبان بزرگسال ساخته شده است و نیز این روزها مشغول رنگ‌آمیزی آن هستیم و با پایان مراحل فنی، احتمالا تا مهرماه این فیلم آماده نمایش خواهد شد. بنده یک سال است که درگیر تولید این پروژه هستم یعنی از تابستان پارسال طرح را در مرکز ثبت کردم و خوشبختانه زمینه ساخت آن فراهم شد.

نویسنده: نرگس ذاکری، انیماتور: میلاد خلیلی، طراح بک‌گراند: سحر امیری، رنگ آمیزی: سحر علیزاده،.طراحی کاراکتر: محبوبه کریمی‌نژاد و یگانه مقدم و تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، سایر عوامل این انیمیشن هستند.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/05/18 08:18
شماره خبر : 58682
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=58682
بدون نظر

پیام بگذارید