a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهانیمیشنیک «تیر مشقی» ایده انیمیشن کاوه سیستانی شد

یک «تیر مشقی» ایده انیمیشن کاوه سیستانی شد

یک «تیر مشقی» ایده انیمیشن کاوه سیستانی شد

کاوه سیستانی این روزها مشغول ساخت انیمیشنی با عنوان «تیر مشقی» با سرمایه گذاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «تیر مشقی» انیمیشنی ۶ دقیقه‌ای است که داستان یک سرباز را روایت می‌کند. او پس از دیدن یک خواب با حالت پریشان از خواب می‌پرد و تصمیم می‌گیرد که گلوله جنگی را با مشقی عوض کند.
کاوه سیستانی درباره تولید این انیمیشن گفت: «تیر مشقی» با استفاده از تکنیک آب رنگ روی کاغذ و به صورت تک نفره تولید شده و در حال حاضر با پایان مرحله انیمیت در انتظار تایید شورای انیمیشن مرکز است تا وارد مرحله موسیقی و صداگذاری شود.
وی با بیان این که ایده این انیمیشن براساس یک اتفاق واقعی در قرن نوزدهم میلادی شکل گرفته است، تصریح کرد: زمانی که این داستان را خواندم ذهنم را مشغول کرد و با کمی تغییر به داستان «تیر مشقی» رسیدم.
سیستانی که تجربه ساخت بیش از ۴۰ انیمیشن را در کارنامه کاری خود دارد، پیرامون همکاری با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اظهار کرد: اولین تجربه همکاری با مرکز گسترش تجربه خوبی بود و از این تجربه راضی هستم. مسلما هر فرد با هر میزان تجربه همچنان نیازمند به مشاوره است و هیچ کس نیست که بی نیاز از یادگیری باشد. به همین دلیل استفاده از مشاوره‌های شورای انیمیشن برای من باعث افتخار بود و از مجموعه مرکز گسترش به خاطر حمایت از هنر انیمیشن مستقل تشکر می‌کنم.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/06/29 00:12
شماره خبر : 32054
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=32054
بدون نظر

پیام بگذارید