a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهسینمای ایراننوید نیکخواه آزاد جایزه برجسته جوایز «ایندی‌فست» آمریکا را دریافت کرد

نوید نیکخواه آزاد جایزه برجسته جوایز «ایندی‌فست» آمریکا را دریافت کرد

نوید نیکخواه آزاد جایزه برجسته جوایز «ایندی‌فست» آمریکا را دریافت کرد

 

 

نوید نیکخواه‌ آزاد، کارگردان تحسین‌شده‌ی فیلم کوتاه «زنگ تفریح»، در دوازدهمین دوره جوایز «ایندی فست» در آمریکا در بخش فیلم کوتاه برنده جایزه برجسته این دوره از جوایز شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی فیلم، جوایز فیلم ایندی‌فست (IndieFEST FIlm Awards) رویدادی سینمایی است که از برترین آثار و عوامل اجرایی آن‌ها در رشته‌های مختلف تقدیر به عمل می آورد. «ایندی‌فست» با هدف بهابخشی به خلق اثر و خلاقیت جاری در آن اهدا که به‌صورت رویداد فصلی برگزار می‌شود.

این رویداد سینمایی در هر فصل برگزیدگان خود را از میان آثار برجسته در حوزه فیلم، تلویزیون، ویدئوگرافی و رسانه‌های جدید می‌شناسد و به آثاری که به معظلات اجتماعی می پردازند، نگاه ویژه‌ای دارد.

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» با نام بین‌المللی «The Recess» در سی و چهارمین حضور جهانی، در این رویداد حضور پیدا کرد و نوید نیکخواه آزاد (کارگردان فیلم)، در بخش فیلم کوتاه، جایزه برجسته (Award of Excellence) این دوره را برای ساخت فیلم کوتاه «زنگ تفریح» دریافت کرد.

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نوید نیکخواه آزاد، برگرفته از ماجرای دختر آبی است و قصه‌‌ی یک دختر دبیرستانیِ یاغی را روایت می‌کند که می‌خواهد در طول زنگ تفریح و با کمکِ سه دوست خود مخفیانه از مدرسه خارج شود و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال تیم مورد علاقه‌اش به ورزشگاه آزادی برود.
«زنگ تفریح» در جشنواره‌های شاخص مورد تأیید آکادمی اسکار از جمله جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ازمیر و جشنواره فیلم سینه لبو شیلی حضور داشته و از افتخارات آن می توان به کسب جایزه بهترین بازیگر از سی و سومین دوره جشنواره دانشجویی «Living Skies» در کانادا، بهترین فیلم کوتاه داستانی از هجدهمین دوره جشنواره فیلم آکسفورد، بهترین فیلم داستانی از بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم «جانز هاپکینز» در آمریکا و بهترین درام کوتاه داستانی از پانزدهمین جشنواره بین المللی «فروزن» سان فرانسیسکو اشاره کرد.

موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا و غزل خلیلی بازیگران این فیلم کوتاه هستند. این فیلم کوتاه محصول «شمید فیلم» است. پخش جهانی «زنگ تفریح» برعهده شرکت اسپانیایی «FeelSales» است.
دوازدهمین دوره جوایز فیلم ایندی‌فست (IndieFEST FIlm Awards)، برگزیدگان خود را در رشته‌های مختلف در مرداد (اوت)، شناخت و به این دوره از جوایز پایان داد.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/05/30 09:11
شماره خبر : 30291
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=30291
بدون نظر

پیام بگذارید