a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهموسیقیهشتمین هشت – ایسنا

هشتمین هشت – ایسنا

هشتمین هشت – ایسنا

ایسنا/بوشهر تعدادی از هنرمندان جوان برازجان از سال ۱۳۹۲ دور هم جمع شده و فعالیت هنری خود را در قالب یک گروه هنری پویا و خلاق به نام هشت آغاز کرده‌اند…

این گروه با وجود کمبود امکانات و تمام بی‌مهری‌ها از جانب مسئولان و فعالان حوزه هنر به فعالیت‌های هنری خود ادامه می‌دهند…

اعضای گروه هشت طی سال‌های اخیر بیش از ۳۰ مقام در سطح بین‌المللی و کشوری و استانی کسب کرده و ابتدا تا به امروز موفق به برگزاری ۸ نمایشگاه با محوریت هنرهای تجسمی چون نقاشی، طراحی، نقاشی، خط، گرافیک، سیاه قلم، نگارگری، حجم و سفال، عکاسی و خوشنویسی شدند.

نحوه شکل‌گیری گروه

ابوالقاسم طحانیان، سرپرست گروه هنری هثت در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: تابستان سال ۱۳۹۲ بود که انجمن هنرهای تجسمی برازجان تصمیم به رفتن به اردوی تفریحی و هنری به مقصد کردستان گرفتند و دو روز قبل از سفر اعضای پیشکسوت از رفتن به این سفر انصراف دادند و در نتیجه با سرپرستی بنده و با تعداد اندکی از هنرمندان جوان و پر انرژی برازجان به این سفر هفت روزه رفتیم و در راه برگشت با پیشنهاد من تصمیم به برگزاری یک نمایشگاه گرفتیم و با بررسی تقویم و موافقت حضار، موضوع اولین نمایشگاه هنرهای تجسمی برازجان انتخاب شد.

گروه هشت با هشت عضو

وی ادامه داد: این گروه با هشت عضو، اولین نمایشگاه خود را در شهریور ماه ۹۲ با موضوع امام هشتم شیعیان، علی بن موسی الرضا (ع) فعالیت خود را آغاز کرد و به عنوان اولین گروه هنرهای تجسمی این شهرستان با استقبال خوبی مواجه شد و تا به امروز موفق به برگزاری هشت نمایشگاه با موضوعات مختلف و تنوع آثار هنری شده است.

به گفته این هنرمند جوان گروه هشت از حضور پیشکسوتانی چون زنده‌یاد “فرج‌اله کمالی”، “محمدجواد فخرایی” و “حسن انصاری” بهره برده است.

هدف از برگزاری نمایشگاه

طحانیان با اشاره به افزایش تعداد اعضای گروه اظهار کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه معرفی هنرمندان جوان گمنام شهر و معرفی آثار آنها است و هر سال هم تعداد اعضا بیشتر می‌شود که در حال حاضر بیش از ۷۰ عضو دارد.

سرپرست گروه هنری هشت با تشریح سایر فعالیت‌هایشان افزود: در دو سال اخیر با دعوت از دو مهمان افتخاری و ویژه از خرم‌آباد و تهران  آثار این عزیزان را در نمایشگاه هشت داشتیم و در پایان نمایشگاه با مراسم اختتامیه‌ای در تالار فرهنگ شهر برازجان از تمام این عزیزان جوان هنرمند شهر با حضور مسئولان و خبرگزاری‌های شهرستان و استان تقدیر به عمل آوردیم.

وی عنوان کرد: گروه هشت به جز نمایشگاه سالانه خود نمایشگاه‌های متعددی با موضوعات مختلف برگزار کرده که با داوری، آثارهای این نمایشگاه انتخاب می‌شدند و همچنین امسال هشتمین نمایشگاه سالانه گروه هنرهای تجسمی هشت برازجان با حضور هنرمندان جوان برگزار می‌شود.

قطب هنرهای تجسمی

ابوالقاسم طحانیان خاطرنشان کرد: من اعلام کرده بودم که امسال، سال آخر فعالیت این گروه خواهد بود اما این موضوع با مخالفت چند تن از بزرگان هنر روبرو شد. آنها معتقد بودند این گروه تنها گروه هنری فعال، با این تعداد هنرمند جوان است که هر ساله در زمان مقرر خود رویداد نمایشگاهی برگزار می‌کند و برازجان را تبدیل به قطب هنرهای تجسمی استان بوشهر کرده است.

این هنرمند یادآور شد: امسال با تلاش‌های زیاد موفق به برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی و حضوری شدیم و با اعلام فراخوان و اضافه شدن بخش عکس دوربینی و موبایلی با موضوع محرم و بخش ویژه نمایشگاه که به چهره و اشعار سه تن از افراد بزرگ و پیشکسوت و مشهور برازجان که در سال ۹۹ در اثر ویروس کرونا فوت کردند، پرداخته‌ایم و سرانجام ۱۲ بهمن ماه این نمایشگاه در سالن اداره تبلیغات اسلامی برازجان برگزار می‌شود که تا ۱۶ بهمن ماه نیز ادامه دارد.

انتهای پیام 

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید