a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهموسیقیمجید مجیدی: شجریان برای همیشه در قلب‌ها زنده خواهد ماند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مجید مجیدی: شجریان برای همیشه در قلب‌ها زنده خواهد ماند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مجید مجیدی: شجریان برای همیشه در قلب‌ها زنده خواهد ماند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی درگذشت محمدرضا شجریان خواننده سنتی کشورمان مراکز و چهره‌های فرهنگی و هنری در پیامی فوت این هنرمند را تسلیت گفتند.

مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران در پیام کوتاهی نوشت: «تسلیت به جامعه فرهنگی و هنری ایران، نام و یاد استاد شجریان برای همیشه در قلب‌های‌مان زنده خواهد ماند، روحش شاد»

اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران

متن پیام تسلیت اتحادیه صنف تهیه کنندگان سینمای ایران به شرح زیر است: «فرهنگ و هنر ایران، یکی از قله‌های بلند خود را در زمینه موسیقی، از دست داد. محمدرضا شجریان بخشی از هویت ایرانی ما بود. در معرفی ایران چاره‌ای جز معرفی سینما و موسیقی ایرانی نداریم و در معرفی موسیقی ایرانی راهی جز شنیدن صدای خسرو آواز را نداریم. او حتی با صوت قرآن خود احساس معنوی ویژه‌ای به دین‌داران هدیه داد و با طنین ربنای خود طعم تازه‌ای به روزه روزه‌داران بخشید.

اتحادیه صنف تهیه کنندگان سینمای ایران ضایعه درگذشت این استاد آواز موسیقی اصیل ایران را به ایرانیان و ایران دوستان تسلیت می‌گوید و ماندگاری صدای او را تسلابخش مشتاقان هنر و فرهنگ ایران می‌داند.»

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی

در متن پیام اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران آمده است:

«برای محمدرضا شجریان. مرثیه‌ام را به نام تو می‌سرایم که صدای مردم سرزمینم هستی که تو خود مرثیه‌ات را به نام این مردم سرودی. تو نوای آنان بودی در «مرغ سحر»، در «وداع» و در ربنای جان که جانبخش بود. اینک از میان ما رفتی. اما نه یادت و نه نامت و نه صدایت خاموش شدنی نیست و هرگز از خاطر نمی‌رود چون صدای مردم این سرزمینی.

تو با هنرت، هنر را معنا بخشیدی. تو با بودنت در کنار مردم عشق و دوستی و دوست داشتن را به آنان یادآور شدی. چگونه فراموشت کنیم که جان بودی. تو معرفت را و به قول خودت اندیشیدن را در جان‌ها ماندگار کردی. جبران این خسارت هرگز نمی‌توان کرد. با صدای دل‌نشینت هم آوا می‌شویم تا به فرزندانت و به یکدیگر یادآور شویم که هرگز نمی‌میرد آنکه دلش زنده شد به عشق، ثبت است بر جریده عالم دوام ما»

انجمن مستندسازان سینمای ایران

متن پیام انجمن مستندسازان سینمای ایران به این شرح است: «درگذشت استاد محمدرضا شجریان چهره بی‌بدیل هنر ایران زمین را به تمام مردم ایران و هنردوستان جهان تسلیت می‌گوییم. استاد محمدرضا شجریان بی‌شک بخشی از هویت هنری این سرزمین و صدای مردم ایران بود. صدایی که به دست هیچ حادثه‌ای در قلب‌ها خاموش نشد و یادش در هیچ حالی از خاطر مردم ایران نرفت و نخواهد رفت. یادش جاودان خواهد بود…»

انجمن بازیگران سینمای ایران

در پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران نیز آمده است: «به نام خدا. محمد رضا شجریان استاد بی همتای آواز و چهره بی‌بدیل فرهنگ و هنر از میان ما رفت. شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران ضایعه فقدان صدای ماندگار ایران زمین را به خانواده بزرگوار و گرامی ایشان و تمامی هموطنان عزیز تسلیت می‌گوید.»

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید