a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهموسیقیسفر شنیداری با یک آلبوم موسیقایی

سفر شنیداری با یک آلبوم موسیقایی

سفر شنیداری با یک آلبوم موسیقایی

آلبوم «سیلک، نمای شرقی» شامل آثار موسیقی ارکسترال، مجلسی و الکترونیک علی رادمان با همکاری ارکستر معاصر پارس و هنرمندانی چون نادر مشایخی، پانیذ فریوسفی، ستاره بهشتی و یاسمن شاه‌حسینی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، عنوان این آلبوم که از سوی نشر پتریکور منتشر شد، از واژه  «سیَلْک» که نام نخستین تمدن ایرانِ مرکزی در کاشان بوده، گرفته شده است. سیَلک قدمتی در حدود بیش از هفت هزار و پانصد سال دارد. این تپه در اصل ویرانه‌های زیگورات باستانی ایران است.

علی رادمان درباره این آلبوم نوشته است: «تصنیف و گردآوریِ آثارِ این آلبوم در طول سال‌های اخیر، برای من یک سفر متنوعِ شنیداری بود که ضمن برخورد با تجربه‌های متفاوت اجرایی، به رویکردهای صوتیِ مختلفی انجامید. در این مجموعه، مکاشفه‌های شخصی در چندصدایی و فرم، در کنار چشم‌اندازهای میان فرهنگی، شالوده‌ اصلی قطعات را تشکیل می‌دهد. از طرفی، در برخی از قطعات، استفاده از عنصر بداهه در کنار تمرکزهای صوتیِ گسترش‌یافته، مؤلفه‌های اصلی به‌حساب می‌آیند. پُرواضح است که استفاده از عناصری متفاوت، در موسیقی ملی ایران، بر ایجاد این مؤلفه‌ها تأثیر گذاشته است. این آلبوم دارای پنج اثر، شامل یک اثر ارکسترال، یک اثر الکترونیک و سه قطعه الکترو آکوستیک است.»

آلبوم «سیلک، نمای شرقی» هم‌زمان در داخل و خارج از ایران منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند در پلتفرم‌های معتبر در فضای مجازی این اثر را به صورت آنلاین تهیه کنند.

انتهای پیام 

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/22 04:31
شماره خبر : 5458
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=5458
بدون نظر

پیام بگذارید