a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهموسیقیجشنواره جهانی هنر مقاومت یک رویداد ارزشی در سطح جهان اسلام است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

جشنواره جهانی هنر مقاومت یک رویداد ارزشی در سطح جهان اسلام است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

جشنواره جهانی هنر مقاومت یک رویداد ارزشی در سطح جهان اسلام است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد ارتباطات و روابط عمومی ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت، علی بحرینی هنرمند نقاش درباره برگزاری ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت گفت: به نظر من، جشنواره‌هایی موضوعی با مضامین ارزشی مثل جشنواره هنر مقاومت در سطح بین الملل و جهان اسلام نداریم و طیف وسیعی از هنرمندان پیشکسوت و جوان در این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری شرکت می‌کنند. حضور افراد کارکشته و برجسته در تیم اجرایی و سیاستگذاری این جشنواره مایه دلگرمی هنرمندان و فعالان این حوزه است.

وی یادآور شد: البته نیاز است افراد جوان نیز در این جشنواره بیشتر از سال‌های قبل وارد گود شوند چراکه حضور این نسل خون تازه ای را در خون‌های این جریان وارد خواهد کرد. به نظر من این جریان مفید هنری می‌تواند با انتشار آثار ادوار گذشته در قالب کتاب یا لوح فشرده بیش از پیش بسط و اشاعه یابد.

این نقاش و هنرمند همچنین افزود: جشنواره جهانی هنر مقاومت هنوز هم جای کار دارد و می‌توان ابعاد بین المللی و جهانی این رویداد را برجسته‌تر کرد. شما تصور کنید که یک سرباز یمنی در سنگر مبارزه، کتاب جشنواره جهانی هنر مقاومت را تورق کند؛ از لحاظ روحی چقدر برایش مثمر ثمر است که می‌بینید هنرمندان آزاده در اقصی نقاط جهان هم راستا با وی هستند و از وی حمایت می‌کنند. بنابراین انعکاس این قبیل رویدادها باید در شکل اعلا و به بهترین شکل با استفاده از تکنولوژی‌ها مفید روز صورت گیرد.

وی درباره جذب جوانان در این حوزه نیز گفت: در فضای کنونی که فضاهای آموزشی ما بسیار مسموم است باید شرایطی را فراهم آورد که نسل جدید با تعهد و تخصص وارد این میدان شوند و بستر سازی ورود چهره‌های جوان و جدیدالورود می‌بایست در دستورکار متولیان امور و سیاست گذاران فرهنگی به صورت جدی قرار گیرد.

ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت به همت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری مسعود نجابتی بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/22 00:27
شماره خبر : 5245
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=5245
بدون نظر

پیام بگذارید