a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیونشرح شوریدگی خادمان حرم امام رضا (ع) در «فرش‌هایی برای عرش»

شرح شوریدگی خادمان حرم امام رضا (ع) در «فرش‌هایی برای عرش»

شرح شوریدگی خادمان حرم امام رضا (ع) در «فرش‌هایی برای عرش»

 

مستند « فرش هایی برای عرش» به تهیه کنندگی و کارگردانی رهبر قنبری با موضوع روش و منش خادمان جوان حرم مطهر امام رضا (ع) چهارشنبه ۱۴ مهر ساعت ۲۱ در شب شهادت امام رضا (ع) از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، قنبری دراینباره گفت: سال گذشته در سفر کوتاهی که به مشهد مقدس داشتم به زیارت امام رضا (ع) رفتم، رفتار خادمان و اصرار آنها بر رعایت رسم و رسوم قدیمی حرم برایم جالب و محل سوال بود، به همین دلیل به عنوان یک مستند ساز به دنبال پاسخی برای سوالهایم رفتم و این کنجکاوی منتج به ساخت مستند « فرش هایی برای عرش» شد.

وی افزود: تولید این مستند خرداد سال ۹۹ همزمان با اوج گیری کرونا شروع شد، متاسفانه بسیاری از فضاها را به دلیل تعطیلی حرم مطهر از دست دادیم و قطعا فرآیند تولید هم با مشکلاتی همراه بود، اما در نهایت تصویربرداری در ۱۲ روز به پایان رسید و کار تدوین مستند هم ۱ ماه به طول انجامید.

این تهیه کننده و کارگردان گفت: « فرش هایی برای عرش» به سفارش شبکه مستند تولید شده و چهارشنبه ۱۴ مهر ساعت ۲۱ پخش می شود و تکرار آن هم روز بعد ساعت ۱۰ خواهد بود.

پژوهش و کارگردانی « فرش هایی برای عرش» را رهبر قنبری بر عهده دارد و از دیگر عوامل این مستند می توان به دستیار کارگردان : بابک نبی زاده، تصویربردار: علی شهریاری، دستیار تصویربردار: اشکان اخلاقی، صدابردار: فرزاد کرمی، تدوین و صداگذاری: حنیف شهپرراد، مشاوره رسانه ای آستان قدس رضوی: احمد رضا عرفانی و بازیگر خادم: حجت پاشازاده اشاره کرد.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/07/12 00:00
شماره خبر : 33319
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=33319
بدون نظر

پیام بگذارید