به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط‌عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، هم‌زمان با اوج‌گیری موج پنجم بیماری کرونا در کشور، مستند «آن جا سپیده دم» با موضوع کرونا از قاب رسانه ملی رونمایی می‌شود.

این مستند روز سه‌شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۲۰:۳۰ در برنامه «به اضافه مستند» شبکه مستند سیما برای نخستین‌بار برای مخاطبان به نمایش درمی‌آید و به طور هم‌زمان از شبکه سه سیما نیز روی آنتن می‌رود.

به همین مناسبت تیزر جدید این فیلم که ساخت آن را امید میرزایی برعهده داشته، منتشر شد.

«آن جا سپیده دم» به کارگردانی محسن جهانی و هاشم مسعودی، تازه‌ترین اثر مرکز مستند سوره با موضوع کروناست که موفق به دریافت جایزه ویژه هیئت داوران بخش کرونا، از چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.

این فیلم، روایتی بی‌پرده از تلاش بی‌وقفه کادر درمان و وضعیتِ بخش بیماران کرونایی در نخستین روزهای شیوع کرونا در ایران است که تماشای آن در شرایط فعلی می‌تواند تلنگری برای مردم جهت مراقبت و رعایت بیشتر باشد.

سوژه اصلی «آن جا سپیده دم» کارگردان آن است که تا پیش از شیوع کرونا، به‌عنوان پرستار در بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد مشغول به خدمت بود، اما با بحرانی شدن شرایط داوطلبانه به بخش کرونا می‌رود.

این مستند بلند محصول سال ۱۳۹۹ در ۷۰ دقیقه و در فرم سلفی بیوگرافی در مرکز مستند سوره حوزه هنری تهیه شد و در بخش مستند سی و نهمین جشنواره فیلم فجر نیز حاضر بود.

دیگر عوامل «آن جا سپیده دم» عبارت‌اند از: پژوهشگر: محسن جهانی و هاشم مسعودی، تصویربردار: محسن جهانی، صدابردار: محسن جهانی، صداگذار: حسین ابراهیمی، تدوینگر: اسماعیل علیزاده، آهنگ‌ساز: افشین عزیزی، تهیه‌کننده: مجتبی خیاط احسانی و هاشم مسعودی، تهیه شده در: مرکز مستند سوره حوزه هنری.