a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهسینمافیلم امیره از اسکار کنار کشیده شد

فیلم امیره از اسکار کنار کشیده شد

فیلم امیره از اسکار کنار کشیده شد

 

فیلم امیره به کارگردانی محمد دیاب به دلیل انتقاد فلسطینی ها از مراسم اسکار کنار کشیده شد.

به گزارش سینما آفیس به نقل از خبرگزاری مهر: فیلم سینمایی امیره ‌نماینده اردن در مراسم اسکار بود اما اردن به دلیل واکنش ها و انتقادات نبنی بر بی احترامی به زندانیان فلسطینی، این فیلم را از مراسم اسکار کنار کشید.

امیر نخستین اکران خود را در ماه سپتامبر در فستیوال فیلم ونیز داشت و از آن موقع تا به حال در فستیوال ال غونا در مصر و کارتاژ در تونس پخش شده است.

داستان فیلم نیز درباره درباره کودکان فلسطینی است که به صورت مخفی با قاچاق اسپرم از زندان‌های اسرائیلی به دنیا می‌آیند و دختر نوجوانی که باور دارد فرزند یک فعال فلسطینی است که حکم حبس ابد گرفته است.

نمایش این فیلم واکنش های منفی و انتقادات فراوانی را از طرف فعالان مدنی فلسطینی در توییتر و دیگر رسانه‌های اجتماعی، در پی داشت.

انتقادها به سطح رسمی هم کشیده شد و وزیر فرهنگ فلسطین با همتای اردنی خود صحبت کرد تا جلوی توزیع فیلم دیاب را بگیرد. علاوه بر این، تهیه‌کنندگان فیلم تصمیم گرفتند آن را در فستیوال فیلم دریای سرخ عربستان سعودی هم به نمایش نگذارند.

کمیسیون فیلم سلطنتی اردن نیز ضمن دفاع از فیلم در بیانیه ای گفت: پیغام فیلم به هیچ وجه به اهداف فلسطینی‌ها یا زندانی‌ها آسیب نمی‌رساند. برعکس، مقاومت آن‌ها و اراده‌شان برای داشتن یک زندگی عادی با وجود اشغال را به نمایش می‌گذارد. با این حال، بحث‌های بسیاری که ایجاد شده ممکن است به اهداف فلسطینی‌ها آسیب بزند و ما به احترام احساسات زندانی‌ها و خانواده‌های‌شان «امیره» را از اسکار ۲۰۲۲ کنار می‌کشیم.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/09/19 03:49
شماره خبر : 37156
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=37156
بدون نظر

پیام بگذارید