a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهسینمای جهانتکلیف کوزوو و گرجستان هم برای اسکار ۲۰۲۱ روشن شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تکلیف کوزوو و گرجستان هم برای اسکار ۲۰۲۱ روشن شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تکلیف کوزوو و گرجستان هم برای اسکار ۲۰۲۱ روشن شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، کوزوو با انتخاب «تبعید» ساخته وایسار مورینا وارد رقابت اسکار شد. برای شرکت در نود و سومین دوره اسکار گرجستان نیز فیلم «آغاز» ساخته دیا کولومبگاشویلی را انتخاب کرد.

پیش از این بوتان، تایوان، اوکراین، بوسنی، ساعل عاج، لوکزامبورگ، لهستان و سوییس نیز نمایندگان خود را برای اسکار ۲۰۲۱ معرفی کرده بودند.

«تبعید» نخستین بار در جشنواره فیلم ساندنس نمایش داده شد و در برلیناله نیز در بخش پانوراما به نمایش درآمد. این فیلم موفق به کسب قلب سارایوو که برترین جایزه جشنواره فیلم سارایوو است شده است.

«تبعید» درباره مهاجری کوزویی است که در آلمان زندگی می‌کند و خود را با آزار و اذیت مبتنی بر بیگانه‌ستیزی در این کشور روبه‌رو می‌بیند.

هیات انتخاب فیلم کوزوو اعلام کرد: از نظر ما این فیلم صدایی جهانی دارد و بیانگر زندگی همه آنهایی است که سرزمین مادری خود را ترک می‌کنند و راهی شهرهایی می‌شوند که هرگز خانه آنها نمی‌شود.

«تبعید» محصول مشترک آلمان، کوزوو و بلژیک و دومین فیلم این کارگردان است که از سوی کوزوو به اسکار معرفی می‌شود.

«آغاز» فیلم منتخب گرجستان برای اسکار، اولین تجربه بلند کولومبگاشویلی است که موفق شد جوایز مهم جشنواره فیلم سن سباستین امسال را از آن خود کند و به عنوان برترین فیلم، کارگردان، بازیگر زن و فیلمنامه جایزه ببرد. این فیلم همچنین جایزه فیپرشی منتقدان جشنواره فیلم تورنتو را هم برد و هم به عنوان فیلمی از جشنواره کن و نیز جشنواره فیلم نیویورک انتخاب شد. این فیلم در برنامه‌ای که جشنواره کن به صورت نمادین در همین ماه (اکتبر) برگزار می‌کند، یکی از چهار فیلمی است که به نمایش درمی‌آید.

«آغاز» در یک شهر کوچک خواب‌آلوده گرجستان می‌گذرد. در شهری از یک اقلیت مذهبی که با حمله گروه‌های افراطی روبه رو می‌شود.

سوییس با فیلم «خواهر کوچک من» ساخته استفانی شوآت و ورونیک ریموند، لهستان با فیلم «دیگر هرگز دوباره برف نمی‌بارد» ساخته مالگورزاتا سوموسکا و میشل انگلرت نیز در فهرست فیلم‌های رقیب برای بهترین فیلم بین‌المللی اسکار هستند.

نود و سومین دوره اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/19 12:59
شماره خبر : 4777
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=4777
بدون نظر

پیام بگذارید