a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهسینمای جهانبازیگر «هری پاتر» از تومور مغزی درگذشت

بازیگر «هری پاتر» از تومور مغزی درگذشت

بازیگر «هری پاتر» از تومور مغزی درگذشت

پل ریتر، هنرمند میانسال انگلیسی و بازیگر فیلم «هری پاتر» و مجموعه تلویزیونی «چرنوبیل» به دلیل ابتلا به تومور مغزی در سن ۵۴ سالگی در خانه خود از دنیا رفت.

بازیگر «هری پاتر»، جیمز باند و «چرنوبیل» از تومور مغزی درگذشت
پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس، ریتر از بازیگران تحسین‌شده سینما و تئاتر انگلستان بود و در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ نامزد دریافت جوایز معتبر اولیویه و تونی شد. از مهم‌ترین نقش‌های کارنامه سینمایی او می‌توان به «هری پاتر و شاهزاده دورگه» به کارگردانی دیوید ییتس در ۲۰۰۹ و «ذره‌ای آرامش» (بیست و دومین فیلم جیمز باندی) به کارگردانی مارک فورستر در ۲۰۰۸ اشاره کرد.

ریتر در سال‌های اخیر با حضور در سریال کوتاه «چرنوبیل» بار دیگر نام خود را سر زبان‌ها انداخت. او در این مجموعه پنج قسمتی نقش آناتولی دیاتلف را ایفا کرد که از چهره‌های جنجالی و خبرساز فاجعه انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل بود. «چرنوبیل» محصول ۲۰۱۹ شبکه اچ‌بی‌او ده‌ها جایزه مهم و معتبر برد و از پرتماشاگرترین سریال‌های چند سال گذشته بود.

«شام جمعه‌شب» از مهم‌ترین کارهای تلویزیونی ریتر بود که در قسمت‌های ۲۱ تا ۲۵ دقیقه‌ای از چنل فور تلویزیون انگلیس پخش می‌شد. قسمت اول فصل اول آن در فوریه ۲۰۰۱ روی آنتن رفت و تا امروز شش فصل و در مجموع ۳۷ قسمت ادامه یافته است. قسمت ویژه ۱۰ سالگی «شام جمعه‌شب» در آینده نزدیک با بازی ریتر پخش می‌شود.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/01/18 00:00
شماره خبر : 23412
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=23412
بدون نظر

پیام بگذارید