a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهسینمای ایران/ خبرهایی از سینما و تئاتر /

/ خبرهایی از سینما و تئاتر /

/ خبرهایی از سینما و تئاتر /

 

از اعلام دو انتصاب در جشنواره تئاتر فجر تا خبرهایی از انجمن مستندسازان، جشنواره تئاتر عروسکی و موج کیش، از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.

محسن بابایی‌ربیعی به عنوان مدیر دبیرخانه و دستیار دبیر و مهدی دوایی به عنوان مدیر هنری سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، حسین مسافرآستانه طی دو حکم جداگانه محسن بابایی‌ربیعی را به عنوان مدیر دبیرخانه و دستیار دبیر و مهدی دوایی را به عنوان مدیر هنری سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی کرد.

متن حکم دبیر سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر خطاب به محسن بابایی‌ربیعی چنین است:

«نظر به تجربیات ارزشمند و شایستگی جنابعالی در برگزاری جشنواره‌های متعدد فرهنگی و هنری؛ شما را به عنوان مدیر دبیرخانه  و دستیار دبیر سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر منصوب می‌نمایم. امیدوارم با آگاهی، خلاقیت  و توفیقات الهی در انجام امور محوله موفق باشید.»

محسن بابایی‌ربیعی دارای مدرک کارشناسی‌ارشد نمایش از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است. داوری در جشنواره‌های منطقه‌ای و سراسری، معاونت آموزش و پژوهش انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، دبیری کمیته علمی دومین و چهارمین همایش پژوهشی تئاتر مقاومت، سردبیری دو ماهنامه «نقش صحنه» و سایت جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مشاور هنری موسسه «رسانه‌های تصویری»، مدیر هنری دو دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «یاس»، مدیر برنامه‌ریزی سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و … بخشی از فعالیت‌های اوست.

متن حکم حسین مسافرآستانه خطاب به مهدی دوایی چنین است: «نظر به تجربیات ارزشمند و شایستگی جنابعالی؛ شما را به عنوان مدیر هنری سی‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر فجر منصوب می‌نمایم. امیدوارم با آگاهی، خلاقیت و توفیقات الهی در انجام امور محوله موفق باشید.»

مهدی دوایی مدیر هنری، فیلمساز و طراح گرافیک، دارای مدرک کارشناسی طراحی گرافیک از دانشکده‌ هنر و معماری و کارشناسی‌ارشد تهیه‌کنندگی و کارگردانی از دانشکده‌ صداوسیما است. دوایی فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۸ آغاز کرد و در این دو دهه به عنوان مدیر هنری، مشاور، طراح و فیلمساز با سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلفی تجربه‌ همکاری و تاکنون طراحی پوستر بیش از یک‌صد نمایش را بر عهده داشته است. عضویت در هیئت‌داوری رویدادها و جشنواره‌های گوناگون داخلی و خارجی بخش دیگری از کارنامه کاری اوست.

سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر در سال جاری به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

بانک اطلاعاتی مستندسازان ایران پیوسته تکمیل می شود

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن، انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند، یکی از پویاترین صنوف خانه سینماست و اعضایش در افتخارآفرینی‌ و آفرینش آثار در خور و گرانسنگ همیشه پیشگام بوده‌اند از اینرو هیات مدیرهٔ انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند در نظر دارد به پشتوانه اعضای خود که بی‌گمان بهترین مستندسازان ایران هستند زمینه‌ای فراهم سازد تا کنشگران سینمای مستند از دانش این‌بزرگان و اعضای فرهیخته بیش از پیش بهره‌مند گردند بی‌گمان آشنایی با این اعضای فرهیخته و بهره‌مندی از دانش و تجربهٔ اعضای فرزانه‌ای همانند محمد تهامی‌نژاد، محمدرضا اصلانی، کامران شیردل، فرهاد ورهرام، همایون امامی، ابراهیم مختاری، روبرت صافاریان، مهوش شیخ‌الاسلامی، منوچهر مشیری، پیروز کلانتری و دهها خوشنام دیگر، باعث پویایی، پیشرفت و گسترش فرهنگ سینمای مستند خواهد شد.

به زودی با طراحی پلتفرم‌هایی زمینه تبادل دوسویه اعضا و علاقه‌مندان سینمای مستند فراهم خواهد شد.

در سایت رسمی انجمن، شما می‌توانید با کارنامه اعضای انجمن، عکس‌ها، آنونس‌ها و ابعاد گوناگون شخصیت هنری و علمی بزرگان سینمای مستند بیشتر آشنا شوید و دیدگاهها و درخواست‌هایتان را به ایمیل انجمن ارسال کنید.

اعضا

یادآور می‌شود که تنها مرجع قانونی و حقوقی مستندسازان ایران سایت زیر می‌باشد:

خانه

اعلام مهلت ارسال آثار در دو بخش از هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک

مهلت ارسال آثار برای شرکت در ارزیابی نهاییِ دو بخش «نمایش‌های خیابانی و محیطی» و «نمایش‌های عروسکی سنتی» هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک اعلام شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، طبق اعلام ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک مهلت ارسال آثار برای شرکت در ارزیابی نهاییِ دو بخش «نمایش‌های خیابانی و محیطی» و «نمایش‌های عروسکی سنتی» هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک تا ۱۴ دی‌ماه است.

پیش از این اسامی ۲۵ طرح و ایده پذیرفته‌شده در بخش «نمایش‌های خیابانی و محیطی» و ۱۴ طرح و ایده  پذیرفته‌شده در بخش «نمایش‌های عروسکی سنتی» اعلام شد و گروه‌های نمایشی پذیرفته‌شده تا تاریخ ۱۴ دی‌ماه فرصت دارند برای شرکت در ارزیابی نهایی اقدام کنند.

گروه‌های منتخب می‌بایست جهت حضور در مرحله ارزیابی نهایی پنج نسخه تصویری از اثرشان را بر روی DVD تا تاریخ اعلام‌شده به دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک ارسال کنند.

دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک در تهران، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، کوچه مهبد، پلاک ۱۰، طبقه دوم قرار دارد.

بخش «نمایش‌های خیابانی و محیطی» با مدیریت سامان خلیلیان و بخش «نمایش‌های عروسکی سنتی» با مدیریت سیاوش ستاری برگزار می‌شود.

در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و صیانت از سلامت گروه‌های نمایشی و مخاطبان، بیشتر بخش‌های هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک در اسفندماه سال جاری، به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم «موج» کیش تمدید شد

مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش تا ۳۰ آبان‌ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی «موج» کیش، مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش به دبیری ابراهیم حصاری که پیش از این تا ۱۸ آبان ماه اعلام شده بود، تا ۳۰ آبان ماه تمدید شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند در ۲ بخش فیلم کوتاه و فیلمنامه با موضوع سفر و گردشگری و نگاه ویژه به دریا از ۱۸ تا ۳۰ آبان ماه با مراجعه به سایت این رویداد به نشانی http://mowjfest.kish.ir نسبت به ثبت‌نام و بارگذاری آثار خود اقدام کنند.

تمامی فیلم‌ها با موضوع سفر، گردشگری و موضوع ویژه «دریا» که سعی در نشان دادن فرهنگ ها، آداب و رسوم، جذابیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری مناطق مختلف ایران و نیز موضوعات مرتبط با دریا را دارند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. در موضوع سفر فیلم‌هایی که به شکل مستقیم و غیرمستقیم به مقوله سفر اشاره دارند ذیل این موضوع قرار می‌گیرند.

در بخش فیلمنامه نیز تمامی فیلمنامه‌های کوتاه که ذیل موضوعات جشنواره (سفر و گردشگری – نگاه ویژه: دریا) به نگارش‌ درآمده باشند، می‌توانند به رقابت بپردازند. فیلمنامه‌هایی که با محوریت اقلیم جنوب و بعضا جزیره کیش به نگارش درآمده باشند در نگاه ویژه‌تری قرار خواهند گرفت.

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش از ۲۸ بهمن لغایت ۱ اسفندماه ۱۳۹۹ در جزیره کیش برگزار می شود.

انتهای پیام

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/08/17 00:00
شماره خبر : 8974
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=8974
بدون نظر

پیام بگذارید