a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهسینمای ایرانبهار ۱۴۰۰ خبری از پاییزی ناگهانی می دهد

بهار ۱۴۰۰ خبری از پاییزی ناگهانی می دهد

بهار ۱۴۰۰ خبری از پاییزی ناگهانی می دهد

فیلم کوتاه ” ناگهان پاییز ” با نگاهی به درگیری های سال ۱۳۶۱ کردستان توسط گروه های کومله تولید شده است.

مسعود شیرانی فرد در گفت و گو با پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس گفت: این فیلم در مورد کومله هایی است که خواهان جداسازی و استقلال کردستان هستند،در این بین رزمندگان ایرانی با کومله ها درگیر میشوند و گروه پیشمرگ های کرد به فرماندهی حاج میکاییل نشوری به کمک رزمندگان میشتابند.
نازار همسر سیوان مخالف حضور و دخالت او در این درگیری هاست.

وی افزود: طرح داستان ” ناگهان پاییز ” بر اساس واقعیتی که در سال ۱۳۶۱ در محور کامیاران-سنندج روی داده بود و گفتگو با چند تن از بازماندگان آن حادثه به تحریر در آمده و در ادامه با اضافه شدن داستان هایی زاییده ذهن نویسنده طرح با قلم او تبدیل به فیلمنامه شد.” ناگهان پاییز ” را می توان اولین فیلم کوتاه در ژانر جنگی دانست که به تهیه کنندگی احمدرضا نصری و جواد الهی فر و کارگردانی مسعود شیرانی فرد تولید شده است.


او گفت: ” ناگهان پاییز ” فیلمی ضد جنگ است،با نگاهی به مسئله انسانیت تا به این وسیله تخریب و عواقب جانی و کلی انسانیت که همه گروه های درگیر در جنگ ها را در برمیگیرد باعث درگیری ذهن مخاطب شود و او را به فکر فرو ببرد.
مسعود نریمانی، حمید مشتاقی، الناز بختیار، فرزاد قاسمی، پرستو اسدی، خشایار اشرفی و مسعود شیرانی فرد بازیگران این اثر هستند.

مهدی فرهادی و محمد کریمی تصویر بردار، معین مدرسی صدابردار، احمد رضا نصری تدوین، جلوه های بصری محمد غضنفری، رضا خوانساری دستیار کارگردان و منشی صحنه ، برنامه ریز المیرا شاه زیدی، طراح لباس سحر شاهین، چهره پرداز مهدی کریمی، آهنگساز رضا ظفری ، مسعود شیرانی فرد و مدیر تولید جواد آقایی و طراح لوگو و پوستر زهره گرامی بر عهده داشت.

وی ادامه داد: در تولید این اثر لشگر ۱۴ امام حسین (ع) بخش جلوه های ویژه میدانی را به عهده داشت و نکته حائز اهمیت در تولید این فیلم فضای کردستان سال ۱۳۶۱ است که در استان اصفهان تصویر برداری شده است.
همچنین ” ناگهان پاییز ” تهیه شده در مرکز آفرینش های هنری بسیج استان اصفهان می باشد.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/03/29 05:05
شماره خبر : 26981
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=26981
بدون نظر

پیام بگذارید