a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیونارشا اقدسی بدلکار سینما درگذشت

ارشا اقدسی بدلکار سینما درگذشت

ارشا اقدسی بدلکار سینما درگذشت

 

ارشا اقدسی بدلکار سینمای ایران پس از یک دوره بیهوشی به دلیل شدت جراحات ناشی از سانحه رانندگی در بیروت دار فانی را وداع گفت.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس، ارشا اقدسی بدلکار سینما که در یک فیلم سینمایی که شهر بیروت مشغول کار بود و خودروی وی حین اجرا دچار حادثه شد، به دلیل شدت جراحات درگذشت و هنرمندان نیز پیام های تسلیتی را برای این عزیز سینما ارسال کردند.
ارشا اقدسی متولد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۶۱ بود و در آثاری همچون «شبی که ماه کامل شد»، «ما همه باهم هستیم»، «سونامی»، «معکوس»، «قسم»، «روسی»، «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری»، «خروج» و… گروه بدلکاری را همراهی کرده بود.
مهنوش مرادی عضو تیم بدلکاران ارشا اقدسی که در بیمارستانی در بیروت که این بدلکار در آن بستری بود، همراهی‌اش می‌کرد با انتشار پستی در اینستاگرام رسمی خود این خبر را تأیید کرد.
پیام تسلیت رئیس سازمان سینمایی
در پیام حسین انتظامی آمده است:
«ارشا اقدسی نقش پررنگی در اعتلای حرفه بدلکاری و رشد و بالندگی آن داشت و صحنه‌های ماندگاری از خود به یادگار گذاشت. روانش شاد.
درگذشت این هنرمند محبوب را به خانواده و دوستان و همکارانش تسلیت می‌گویم»
پیام تسلیت معاون سیما
متن پیام تسلیت دکتر حمید شاه آبادی معاون سیما به شرح زیر است :
«انا لله و انا الیه راجعون
هجرت زودهنگام ارشا اقدسی، بدلکار توانمند و هنرمند جوان، موجب تاثر گردید.
مرحوم ارشا اقدسی با وجود شهرت جهانی و کار در پروژه‌های بین‌المللی اما همواره در خدمت سینما و تلویزیون ایران بود که نشانه تعهد و عشق او به مردم و کشورش بود؛ همچنان که معاونت سیما نیز این افتخار را داشت که از تخصص و توان او در ده‌ها سریال، برنامه و مسابقه بهره ببرد.
آن مرحوم با بخشیدن زندگی به دیگران پس از مرگش طبق وصیت خود، پایانی هنرمندانه را برای عمرش رقم زد.
اینجانب مراتب تسلیت خود را به خانواده محترم این هنرمند و جامعه رسانه‌ای و هنری کشور ابراز داشته و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات را از درگاه حق مسألت دارم.»
پیام تسلیت خانه سینمای ایران
در این پیام آمده است:
«بازگشت همه به سوی اوست
سینمای ایران همواره وام دار عاشقانی است که تمام لحظه های عمرِ خود را برای هنری که شیفتهِ آن هستند صرف می کنند و در این میان هستند کسانی که سیاوش وار جانِ خود را به حرفه شان اهداء می کنند .
ارشا اقدسی هنرمندی است که جستجو کرد ، یافت و آنگاه به اختیار برگزید و خویشتنِ خویش را به هنری که به آن عشق می ورزید هدیه کرد و چه با معناست که در آرامگاهِ پیمان ابدی به ابدیت می پیوندد .
جای ارشا ها و جای پیمان ها ، همواره در سینمای میهن مان خالی می ماند و مرام شان چراغِ روشنِ راه آیندگان این هنر-صنعت خواهد بود.
خانه سینما و اعضای جامعه اصناف سینمای ایران در کنار خانواده گرانقدرش سوگوار ارشای عزیز هستند.»
پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران
در پی درگذشت ارشا اقدسی، انجمن بازیگران سینمای ایران پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:
«بازگشت همه به سوی اوست
در اندوهی فراوان و تلخ همکار عزیزمان ارشا اقدسی در پی حادثه‌ای دلخراش، با پروازی جاودانه از میان ما رفت.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، در گذشت این بازیگر و بدلکار جسور، مهربان و خلاق سینما را به خانواده محترم ایشان و همکاران عزیز تسلیت عرض می‌نماید.
انجمن بازیگران سینمای ایران»
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/05/15 00:00
شماره خبر : 29413
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=29413
بدون نظر

پیام بگذارید