a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیون«یوتیوب» و «جی میل» حساب کاربری «هوسا تی وی» را مسدود کرد – اخبار سینمای ایران و جهان

«یوتیوب» و «جی میل» حساب کاربری «هوسا تی وی» را مسدود کرد – اخبار سینمای ایران و جهان

«یوتیوب» و «جی میل» حساب کاربری «هوسا تی وی» را مسدود کرد – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: شرکت آمریکایی گوگل برای دومین بار، حساب کاربری شبکه هوسا تی وی معاونت برون مرزی صداوسیما را در پلتفرم یوتیوب و جی میل مسدود کرد.

به گزارش سینماپرس، این اقدام که مصداق بارز نقض آزادی بیان و تروریسم رسانه ای به شمار می رود، در حالی صورت گرفت که چند روز قبل نیز حساب های کاربری هوسا تی وی در پلتفرم های فیسبوک و اینستاگرام از دسترس خارج شدند. گوگل طبق معمول، این اقدام را به دلیل آنچه  «نقص سیاست های این شرکت» عنوان می کند، انجام داده است.

شبکه هوسا تی وی معاونت برون مرزی صداوسیما در فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به صورت رسمی آغاز به کار کرد تا سرفصلی نو را در ارتباط رسانه ای میان ایران و آفریقا رقم بزند. از جمله مهم ترین اهداف این شبکه می توان به مقابله با ایران هراسی و آفریقا هراسی، حمایت از صادرات کالاهای ایرانی و خدمات فنی مهندسی و پزشکی متخصصان ایرانی به آفریقا و توسعه همکاری‌های ایران و آفریقا اشاره کرد.

این شبکه بر بستر اینترنت و به دو زبان هوسایی و انگلیسی فعالیت کرده و به تولید و پخش برنامه می پردازد.

هفته گذشته نیز توئیتر در اقدامی مشابه، حساب کاربری شبکه هیسپان تی وی معاونت برون مرزی صداوسیما را به بهانه «نقض قوانین صادرات» در شبکه اجتماعی مذکور مسدود کرد و نمونه های این قبیل اقدامات خصمانه از سوی صاحبان پلتفرم های گوناگون علیه شبکه های برون مرزی ایران پرشمار است.

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/22 06:04
شماره خبر : 5303
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=5303
بدون نظر

پیام بگذارید