a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیونهنرپیشه‌های شاخص را برای تبلیغات کالا به کار نگیرید

هنرپیشه‌های شاخص را برای تبلیغات کالا به کار نگیرید

هنرپیشه‌های شاخص را برای تبلیغات کالا به کار نگیرید

برخی از تهیه‌کنندگان این آگهی‌های تبلیغاتی با استفاده از چهره‌های سینمایی و تلویزیونی اهداف دیگری را دنبال می‌کنند؛ آنها برای اینکه نوع کالا و برند تجاری‌شان بازار گسترده‌ای را بدست بیاورد به سراغ سلبریتی‌ها می‌روند، حتی دنبال هنرمندانی می‌روند که اهل اجرای نقش در آگهی‌های بازرگانی نیستند و در واقع با تطمیع مالی بیشتر، آنها را فریب می‌دهند.

به هرحال برخی از این هنرمندان در نقش‌هایی بازی کرده‌اند که برای مردم ما شاخص بودند و هرگز پذیرفتنی نیست که این هنرمند در یک کاراکتر تبلیغاتی ظاهر شود.
به همین دلیل هم می‌بایست ضوابطی تعیین شود تا به نوعی از حضور هنرمندان مطرح در آگهی‌های تبلیغاتی و بازرگانی ممانعت شود، در واقع این حرکت و ممانعت از حضورشان در آگهی‌های تجاری می‌تواند به نفع سلبریتی‌ها و هنرمندان باشد و می‌تواند از تخریب چهره‌شان جلوگیری کند تا همچنان برای مردم محبوب بمانند. نماد یک کالا شدن در فیلم‌های تبلیغاتی و آگهی‌های بازرگانی شخصیت هنرمند را بسیار مخدوش می‌کند، بنابراین بایستی دلسوزانه و متعهدانه با این معضل برخورد کرد.
مدیران و مسئولانی که در خصوص آگهی‌های بازرگانی در سینما، تلویزیون و فضای مجازی تصمیم‌گیرنده هستند یادشان باشد که یک هنرمند یک‌شبه ساخته نمی‌شود بلکه سال‌ها ممارست را پشت سر گذاشته است و تلاش‌های فراوانی می‌شود تا یک هنرمند به جامعه تحویل داده شود، بنابراین بهره‌گیری از هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون می‌تواند لطمات فراوانی به داشته‌های فرهنگی و هنری ما بزند و از طرفی هم چهره‌های معروف تلویزیون و سینما هم تخریب می‌شوند.
امیدواریم هنرمندان ما با آگاهی از این موضوع و شناخت واقعیت‌ها در حفظ ارزش‌ها و سرمایه‌های هنری‌شان که براحتی بدست نیامده بکوشند و به خود بیایند و فریب شرکت‌های تبلیغاتی را نخورند که در نهایت خودشان دچار مشکل خواهند شد و نزد مردم بی‌ارزش خواهند شد! آگهی پیشه شدن برای کسانی که جزو چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون نیستند و این شغل، آغاز راه کسب و کار آنها بشمار می‌رود خوب هست و مردم هم به نوعی آنها را در آگهی‌های تجاری و فیلم‌های تبلیغاتی بازرگانی بهتر می‌پذیرند، که لازم هست تهیه‌کنندگان فیلم‌های تبلیغاتی بدنبال اینگونه افراد بروند نه برای صید سلبریتی‌ها و هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون تور پهن کنند.

۲۳۳۰۲

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/07/12 00:00
شماره خبر : 33271
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=33271
بدون نظر

پیام بگذارید