a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیوننخبگان کشور در شبکه مستند/ «هستند کسانی که» به آنتن رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نخبگان کشور در شبکه مستند/ «هستند کسانی که» به آنتن رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نخبگان کشور در شبکه مستند/ «هستند کسانی که» به آنتن رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محسن غلام زاده کارگردان و تهیه کننده مجموعه مستند «هستند کسانی که…» درباره روند ساخت سری جدید این مستند به خبرنگار مهر گفت: معرفی پیشگامان نوآور علمی و دستاوردهای آنها برای رفع نیازهای ضروری در حوزه های متنوع در شرایط موجود کشور، دلمشغولی ما برای ساخت این مجموعه مستند بود.

وی ادامه داد: دستیابی به فناوری های روز دنیا که حاصل کوشش دانش پژوهان نخبه کشورمان است، در موقعیت کنونی، نیاز به آگاهی بخشی، معرفی و تبیین آن را ضروری می کند. ثبت و بیان توانمندی‌های علمی دانشمندان این سرزمین ضمن ایجاد بستر امیدبخشی به جامعه، موجب پیشرانی بیشتر فعالیت های جاری پژوهشی است.
مهم تر از آن با این مجموعه مستند مثبت گوشه ای از کوششهای علمی این دوران کشور خواهیم بود.

غلامزاده درباره نقش کمک کننده مستندهای علمی تصریح کرد: همراه شدن با چالش های بی شمار برای رشد و گسترش علم توسط افراد نخبه و نوآور و بیان پشتکار آنها در یک فیلم مستند، یادآوری می کند، هنوز هم هستند کسانی که با وجود تمام نارسایی ها دست از کوشش و تلاش برنداشته اند تا به موفقیت برسند.

وی در توضیحات این مستند گفت: ساخت سری دوم مجموعه «هستند کسانی که…» را با همین رویکردها از اوایل پارسال آغاز کردیم. پیوند علم و صنعت و بیان کارکردهای متقن طرحهای پژوهشگران نوآور، در گزینش سوژه های سری دوم این مجموعه اولویت بود.

این مستند عنوان کرد: سری دوم مجموعه مستند علمی ۱۳ قسمتی  «هستند کسانی که…» در هر مستند ۲۶ دقیقه ای با تمرکز بر یک چالش یا نیاز کشور به معرفی یک پروژه علمی صنعتی شده و موفق به روایت پژوهشگر آن می پردازد.  

محسن غلام زاده تهیه، کارگردانی و مدیر تصویربرداری این مستند را عهده دار بوده و آرش زاهدی اصل و محمد اخوان تدوین و صداگذاری فیلمهای این مجموعه را انجام دادند.

این مجموعه از ۲۵ مهر هر هفته روزهای جمعه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد و تکرار آن شنبه ها ساعت ۱۳:۳۰ خواهد بود.

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/24 02:48
شماره خبر : 5853
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=5853
بدون نظر

پیام بگذارید