a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیونمعرفی برنامه های ویژه شبکه پنج در روزهای پایانی ماه صفر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

معرفی برنامه های ویژه شبکه پنج در روزهای پایانی ماه صفر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

معرفی برنامه های ویژه شبکه پنج در روزهای پایانی ماه صفر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، در روزهای پایانی ماه صفر و به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع) شبکه پنج سیما برنامه های «تا نیایش»، «موکب کلمات»، «سخنرانی مذهبی»، «عطر عاشقی»، «مادرانه» و … را روی آنتن خواهد برد.

گروه معارف شبکه پنج سخنرانی حجت الاسلام علوی تهرانی را ویژه رحلت حضرت رسول اکرم (ص) با موضوع دلایل برتری پیامبر (ص) نسبت به سایر پیامبران را جمعه ۲۵ مهرماه ساعت ۸ صبح پخش می کند. همچنین سخنرانی حجت الاسلام رفیعی در حرم امام رضا (ع) ویژه برنامه بیست و هشتم ماه صفر است که با موضوع بررسی احادیث حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) روی آنتن خواهد رفت. این برنامه که به موضوع اهمیت نماز و بررسی آثار و برکات آن در زندگی می پردازد حوالی ساعت ۱۶:۳۰ پخش می شود.

سخنرانی مذهبی حجت الاسلام رفیعی نیز ویژه شهادت امام رضا (ع) از حرم مطهر رضوی به تشریح و تبین عواملی که موجب امنیت روحی و روانی مومنان می شود، می پردازد و تسمک به قرآن، توجه به اهل بیت (ع)، زیارت اهل بیت (ع) و بیان روایات و احادیث از امام رضا (ع) نیز دیگر مباحث و موضوعاتی است که از این برنامه پخش خواهد شد.

برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» ویژه ۲۸ و ۲۹ ماه صفر از حرم مطهر رضوی به صورت زنده چهارشنبه و پنجشنبه ۲۳ و ۲۴ مهرماه حوالی ساعت ۱۲:۲۵ روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

«عطر عاشقی» نیز از حرم مطهر رضوی به صورت زنده جمعه ۲۵ مهرماه ساعت ۱۷:۳۰ و روز شنبه ۲ مهرماه حوالی ساعت ۱۲:۳۰ روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

«موکب کلمات» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیما است که با رویکرد دعوت از شاعران آیینی ایرانی و خارجی (هند، پاکستان، افغاستان، عراق، مالی و…) این روزها پخش می شود و در مناسبت های پایانی ماه صفر نیز به مخاطبان عرضه خواهد شد. دهمین قسمت این برنامه جمعه ۲۵ مهرماه ساعت ۲۱:۲۰ میزبان سید ساجد رضوی شاعر پاکستانی است تا پیرامون شعر اربعینی و اشعار مذهبی گفتگو کند. سید ساجد رضوی در این برنامه ضمن گپ و گفت، به شعر خوانی می پردازد و عزاداری و برگزاری مراسم های ویژه در ماه محرم و صفر در پاکستان را برای مخاطبان ترسیم می کند.

یازدهمین قسمت «موکب کلمات» نیز ویژه ۲۹ صفر شهادت امام رضا (ع) میزبان حجت الاسلام سید محمد بابامیری است که شنبه ۲۶ مهرماه ساعت ۲۱:۲۰ از شبکه پنج پخش می شود. مداحان اهل بیت (ع)؛ حاج منصور ارضی، حاج محمدرضا طاهری، محمود کریمی و … در شب و روز ۲۸ صفر در این برنامه به اجرای مداحی خواهند پرداخت.

«سلام آسمان» عنوان مستندی است که زندگی یک فرد تازه مسلمان شده را روایت می کند و به ذکر خاطرات این فرد از سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) می پردازد.

«کبوتر حرم» نیز عنوان مستندی ۲ قسمتی به کارگردانی سید احمد معصومی نژاد است که براساس زندگی شهید غلامعلی رجبی (جندقی) با همکاری گروه تلویزیونی شاهد تولید شده است. شهید رجبی معروف به جندقی در سال ۱۳۳۳ در خیابان آذربایجان تهران در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدر وی حاج حسن که از اساتید برجسته اخلاق و عرفان زمان خود بود، اهتمام ویژه‌ای در تربیت فرزندان خود داشت. این شهید بزرگوار بنا بر راهنمایی‌ها و تربیت پدرش مداحی اهل بیت (ع) را از همان سنین نوجوانی آغاز کرد و به دلیل آشنایی با معارف قرآنی و اسلامی، استعداد در حفظ شعر و سوز صدا توانست در این عرصه سریع رشد کند تا بدان جا که از سبک‌ها و اشعار او مداحان برجسته بسیاری استفاده می‌کردند. شعر معروف «قربون کبوترای حرمت/ قربون این همه لطف و کرمت» از نمونه اشعار شهید است.

در این مستند علاوه بر اینکه بخش‌هایی از زندگی شهید بازسازی شده است با تعدادی از واعظان معروف شهر تهران و مداحان همچون سعید حدادیان، حاج منصور ارضی، حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان، محسن طاهری، شیخ حسین انصاریان، خانواده شهید رجبی نیز درباره شخصیت شهید گفتگو شده است.

مداحی و نماهنگ های ویژه ۲۹ صفر با صدای مداحان اهل بیت (ع) چون حاج منصور ارضی، حاج محمدرضا طاهری، محمود کریمی و … در شب و روز ۲۹ صفر از این شبکه پخش می شود.

مستند «مادرانه» کاری از گروه اجتماعی است که در دهه پایانی ماه صفر هر شب ساعت ۱ بامداد از شبکه پنج سیما پخش می شود و بازپخش آن نیز ۶:۳۰ پخش خواهد شد. این مستند به گفتگو با مادران شهدا می پردازد و در هر قسمت خاطرات و سبک زندگی یکی از شهدای والامقام تبیین می شود. مادرانه شهید احمدی روشن، شهیدان ابوالقاسم سپهری و محمد سپهری (پدر و پسر)، شهیدان محمدرضا و محمودرضا حقیقی، شهیدان نصرالله، رضا، محمد و عبدالحمید جنیدی به ترتیب هرشب از شبکه پنج سیما پخش می شود.

برنامه «یه روز تازه» دیگر برنامه گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه معطوف به این دو مناسبت روی آنتن می رود.

گروه تهران و شهروندی برنامه «تهرانگرد»، «در شهر» و «در استان» را در این ایام معطوف به مناسبت روانه آنتن می کند. برنامه «رنگین کمان» گروه خانواده شبکه پنج سیما، هم ضمن دعوت از مداح کودک و گروه سرود، با پخش پلی بک کودکان را با این ایام بیشتر آشنا خواهد کرد.

پخش نماهنگ، وله، موسیقی تصویر مذهبی و … از جمله میان برنامه هایی هستند که از تامین برنامه و پخش شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/22 04:59
شماره خبر : 5466
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=5466
بدون نظر

پیام بگذارید