a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیون«خاطرات خبرنگار جنگ» به تلویزیون می‌آید

«خاطرات خبرنگار جنگ» به تلویزیون می‌آید

«خاطرات خبرنگار جنگ» به تلویزیون می‌آید

مستند «خاطرات خبرنگار جنگ»، روایت شجاعانه یک بانو برای نجات ۵۸ جوان شیعه در برنامه به اضافه مستند روی آنتن می‌رود.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، سی‌ و سومین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «خاطرات خبرنگار جنگ» به کارگردانی وحید چاووش روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.
مستند «خاطرات خبرنگار جنگ»، گزارشی از تلاش‌های یک بانوی اهل تسنن برای نجات ۵۸ جوان شیعه از چنگال داعش است. در روزهای بحران‌آفرینی داعش در عراق، پایگاه هوایی اسپایکر در کنترل داعشی‌ هاست و اسرا را به آنجا می‌برند اما یک بانوی اهل تسنن به نام عالیه الجبوری (ام‌قصی) با ترفندی ۵۸ جوان شیعه را از مرگ توسط داعشی‌ها نجات می‌دهد. این مستند این اقدام جسورانه را روایت می‌کند.
این فیلم مستند ۷۰ دقیقه‌ای تلاش کرده از زاویه‌ای دیگر به جنایت‌های هولناک داعش نگاه کرده است و مخاطبی که این فیلم را می‌بیند، روایتی صریح و بی‌پرده از فجایع این گروهک تروریستی را می‌شنود. مستند «خاطرات خبرنگار جنگ» پیشتر در جشنواره سینماحقیقت به نمایش درآمد و تحسین بسیاری را برانگیخت و حالا در اولین اکران تلویزیونی به شبکه مستند می‌آید.
در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور وحید چاووش، کارگردان این فیلم مستند برگزار می‌شود و او درباره فجایع داعش در عراق توضیح می‌دهد. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۸ تیر  ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۹ تیر ساعت ۸:۳۰ و جمعه ۱۱ تیر ساعت ۱۵ است.
«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/04/09 05:20
شماره خبر : 27614
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=27614
بدون نظر

پیام بگذارید