a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیونتولید «رستگاری به وقت برف» در رادیو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تولید «رستگاری به وقت برف» در رادیو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تولید «رستگاری به وقت برف» در رادیو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، «رستگاری در برف» نسخه رادیویی نمایش صحنه ای «سردار» است که مهر و آبان سال ۹۵ در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفته است.

پس از مدتها نادر برهانی مرند این نمایش صحنه ای را با تنظیم رادیویی در هفت قسمت به سفارش رادیو فرهنگ نوشته است که با کارگردانی ایوب آقاخانی و حضور دوباره نیما رئیسی پس از سال ها در نمایش های رادیویی روی آنتن رادیو فرهنگ و رادیو نمایش می رود.

نیما رئیسی که در کنار احمد گنجی و حمید یزدانی ابیانه به عنوان یکی از شخصیت های اصلی این نمایش به ایفای نقش می پردازد در این باره گفت: احساس عجیب و لذت بخشی است که پس از حدود ۱۰ سال در کنار دوستان قدیمی ام ایوب آقاخانی و نادر برهانی مرند در نمایشی رادیویی بازی می کنم و حقیقتا حضور در رادیو برای من مطلوب تر و به روحیاتم نزدیک تر است.

وی ادامه داد: وقتی وارد استودیو های قدیم ارگ می شوم بسیار حال خوبی دارم و روزهایی را به خاطر می آورم که با دوستان دیرینه ام کارهای متفاوتی کرده ایم.

رئیسی در پایان درباره نقش خود در مجموعه رادیویی «رستگاری به وقت برف» گفت: در این نمایش من در نقش پزشکی بازی می کنم که با ۲ دوست همرزمش در جبهه بوده و حالا یکی از همرزمانش در بیمارستان است و در تلاش است که او را نجات بدهد.

در ادامه ایوب آقاخانی کارگردان مجموعه رادیویی «رستگاری به وقت برف» درباره تولید این نمایش رادیویی عنوان کرد: این مجموعه رادیویی در واقع نسخه رادیویی شده نمایش «سردار» به نویسندگی و کارگردانی نادر برهانی مرند است که چند سال پیش آن را روی صحنه سالن اصلی تئاتر شهر برده است، در آن نسخه، من در نقش دکتر مردانی روی صحنه بازی کرده ام و در نسخه رادیویی آن از نیما رئیسی که از صداپیشگان خوب کشورمان و بازیگران صاحب نام تلویزیون و تئاتر کشورمان است، دعوت کرده ام تا در نقش دکتر مردانی بازی کند.

«رستگاری به وقت برف» به نویسندگی نادر برهانی مرند، کارگردانی ایوب آقاخانی، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری حیدر صفدری و با هنرمندی احمد گنجی، نیما رئیسی، حمید یزدانی ابیانه، رامین پورایمان، بهناز بستان دوست، نوشین حسن زاده، بهرام سروری نژاد و تعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، تا پایان هفته، هر روز ساعت ۳ بامداد از رادیو فرهنگ پخش می شود و ساعت ۱۰:۳۰ روی آنتن رادیو نمایش می رود. 

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید