a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتلوزیونبازگرداندن هویت به کودکان کار در «شکلات تلخ» بررسی می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بازگرداندن هویت به کودکان کار در «شکلات تلخ» بررسی می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بازگرداندن هویت به کودکان کار در «شکلات تلخ» بررسی می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، برنامه «شکلات تلخ» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی با رویکرد آسیب های اجتماعی این هفته شنبه ۱۹ مهرماه موضوع بازگشت کودکان کار به هویت و اصالتشان را بررسی می‌کند.

مجتبی احمدی تهیه کننده و کارگردان برنامه «شکلات تلخ» درباره موضوع این قسمت از برنامه گفت: دوربین «شکلات تلخ» حالا بر سر چهارراه ها و معابر مختلف شهر و در گفتگو با کارشناسان، مسئولان، جامعه شناسان و روانشناسان هویت کودکان کار را بررسی می کند و پاسخگوی این سوالات است که آیا کودکان کار بعد از ساماندهی می توانند به هویت واقعیشان بازگردند؟ آیا کودکان کار می توانند از شغل نامرغوبشان  فاصله گرفته و به مهارت و شغل سلامت فکر کنند؟ چگونه می توان آینده این کودکان را مدیریت کرد؟

احمدی افزود: در این برنامه بازگشت کودکان به زندگی عادی، تغییرات ذهنی و تغییرات روحی و روانی برای رسیدن به هویت واقعی، فاکتورهای زندگی عادی و اولویت‌های آن بر زندگی بر سر چهارراه‌ها در شرایط نرمال و با استناد به تغییر روش زندگی بررسی می‌شود.

این تهیه کننده همچنین اظهار کرد: در این برنامه با واکاوی عادت یا عادت‌های اشتباه حتی به بهانه‌ رسیدن به ملزومات ابتدایی زندگی با محمود علی‌گو مدیر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفتگو و تاثیر برخوردهای روزانه‌ مردمی و ادبیات و لحن افراد در برخورد با کودکان کار با روشنک زمان پور روانشناس بررسی می‌شود و جایگاه قانون و مسئولیت‌های اجتماعی و قانونی افراد مختلف از مسئولان تا آحاد جامعه، جامعه شناسان، روانشناسان و … با سعید آرام مدیر بهزیستی تهران و کیاسری روانشناس تحلیل می‌شود.

احمدی پیرامون دیگر رویکردهای برنامه «شکلات تلخ» بیان کرد: در این برنامه با ادبیات کودکان کار در تامین معاش، میزان و نحوه‌ درآمدزایی و انتخاب محل استقرار گفتگو می‌کنیم و داستان تغییر و بازگشت به هویت واقعی کودکان و نوجوانان کار و خیابان را به شکلی غیرمستقیم به تصویر می‌کشیم.

برنامه «شکلات تلخ» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی روزهای شنبه و سه شنبه حوالی ساعت ۱۳:۳۰ و روزهای یکشنبه و چهارشنبه حوالی ساعت ۰۰:۳۰ دقیقه بامداد روی آنتن می رود.

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید