a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترکشور اکراین میزبان نمایشنامه «آشویتس زنان» شد

کشور اکراین میزبان نمایشنامه «آشویتس زنان» شد

کشور اکراین میزبان نمایشنامه «آشویتس زنان» شد

 

نمایشنامه «آشویتس زنان» به نویسندگی علی صفری در چاپ دوم به بهانه ی حضور هم بین‌المللی این نمایش در کشور اکراین در جهت تبادل فرهنگی و معرفی آثار ایرانی به دو زبان به چاپ دوم می‌رسد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی انتشارات آماره، این نمایشنامه در نمایشگاه بین المللی کتاب سال ۹۸ رونمایی و با اقبال عمومی مواجه شد و با توجه به درگیری جهان با بیماری کرونا و تعطیلی‌های پی در پی باز هم مخاطب خود را پیدا کرد با حضور این اثر در دو جشنواره معتبر جهانی در مدت کوتاهی به چاپ دوم رسید و همزمان با ترجمه اکراینی وارد بازار کتاب بین الملل هم شود.
انتشارات آماره با ترجمه نمایشنامه «آشویتس زنان» به زبان اکراینی و پخش آن در کشور اکراین تصمیم به معرفی آثار ایرانی در حوزه بین‌الملل دارد.
گفتنی است نمایشنامه «آشویتس زنان» تاکنون در چهار استان ایران روی صحنه رفته و همچنین تجربه حضور در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر را نیز پشت سر گذاشته است. شروع چاپ دوم این نمایشنامه همزمان با آغاز تور جهانی این اثر بوده و امید است تا با توجه به موفقیت های گروه تئاتر سه گانه در بخش بین الملل به زودی شاهد انتشار این اثر به زبان های دیگر باشیم.
«آشویتس زنان» روایتگر زندگی سه زن در لحظات پایانی عمرشان است، زنانی که تحت تاثیر هیولای جنگ تمام آنچه داشته اند را از دست می دهند.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/05/16 02:43
شماره خبر : 29510
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=29510
بدون نظر

پیام بگذارید