a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترپوستر اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک رونمایی شد

پوستر اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک رونمایی شد

پوستر اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک رونمایی شد

 

پوستر اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک که قرار است از ۳ مرداد در پردیس تئاتر تهران برگزار شود با طراحی پریسا فلاح زاده منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط‌عمومی جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک، پریسا فلاح‌زاده ، بازیگر و گرافیست تئاترو عضو هیات مدیره انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر، علاوه بر طراحی پوستر جشنواره، قرار است پوستر و اقلام تبلیغی ۷ نمایش حاضر در این رویداد تئاتری را نیز طراحی کند.

این هنرمند تئاتر که با کارگردانان صاحب نامی همچون مریم کاظمی، محمد حاتمی،هادی مرزیان و … به عنوان بازیگر و گرافیست همکاری داشته درباره این پوستر گفت: همان طور که می‌دانیدعنوان جشنواره پنجمک است که از پنجشنبه جمعه‌های کوچک گرفته شده چون کلاس‌های آموزشگاه برای کوچولوها در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شد. طرح نیز باید در امتداد این فضا می‌بود.از نمادهایی مانند بالن ، کتاب، ابر، رنگین کمان و .. استفاده شده است. همواره کتاب نمادی از آموزش محسوب می‌شود و عناصر دیگر رویایی بودن فضا را نشان می‌دهد. در عین حال رنگین‌کمان اشاره به رنگ هر گروه اجرایی نیز دارد.

وی که از سال ۸۶ همکاری با گروه تئاتر مستقل را به عنوان بازیگر و گرافیست شروع کرده و تا کنون بیشترین تعداد پوسترهای گروه را طراحی کرده ، با اشاره به رنگ‌های متنوع و شادی که به این پوستر داده گفت: قرار است جشنواره‌ای برگزار شود و جشن همواره با رنگ‌های شاد همراه است. عنصر بالن نیز به این حال و هوا کمک می‌کند. به آن هفت کتاب آویخته است که اشاره‌ای به هفت نمایشی دارد که در این دوره اجرا می‌شوند.

فلاح‌زاده که بازیگری را زیر نظر استاد سمندریان آموخته ادامه داد: برای من پوستر جشنواره تئاتر پنجمک نیز داستانی دارد. بالنی از سرزمین رویاها، کتاب داستان‌هایی آورده است و بچه‌های گروه تئاتر مستقل قرار است به این رویاها جان ببخشند.

طراح پوستر بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در ادامه به مجموعه طراحی‌هایی که برای این جشنواره انجام می‌دهد پرداخته و توضیح داد:برای هر نمایش پوستری جداگانه داریم. هر پوستر کتاب گشوده ایست که نشانه های تصویری آن نمایش را در خود دارد. در پوستر اصلی این هفت نمایش به صورت هفت کتاب دیده می‌شوند. ابعاد پوسترها استاندارد ۵۰ در ۷۰ است که طبیعتا بر اساس دیگر اقلام تبلیغاتی ابعاد دیگری نیز خواهیم داشت.

اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با مدیریت مریم کاظمی و مشارکت پردیس تئاتر تهران در مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/04/19 09:25
شماره خبر : 28130
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=28130
بدون نظر

پیام بگذارید