a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترنمایش “بابا لنگ دراز” اقتباس صحنه ای از رمان جین وبستر

نمایش “بابا لنگ دراز” اقتباس صحنه ای از رمان جین وبستر

نمایش “بابا لنگ دراز” اقتباس صحنه ای از رمان جین وبستر

رمان بابا لنگ دراز نوشته جین وبستر با آن شخصیت دوست داشتنی جودی آبوت برای اولین بار به تجربه ای صحنه ای تبدیل شده و قرار است با حضور ۱۶ بازیگر کودک و نوجوان روی صحنه برود.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک، این داستان ماجراهای یک دختر جوان به نام «جودی آبوت» است، که تا قبل از رفتن به دانشگاه در یک پرورشگاه بزرگ شده است. در سال‌های تحصیل در کالج جودی برای یک مرد ثروتمند و خیّر که تابه‌حال او را ندیده‌است نامه می‌نویسد. این مرد ثروتمند هزینه های تحصیل جودی ابوت را می پردازد تا او یک نویسنده شود.
در این نمایش هنرجویان بازیگر باران ابراهیمی ،یلدا آذری،  آریانا حسنی، هانا حیدری،دینا خان بابایی، باران رستگار، رایان رستگار،فرنیان شاه علی ، ارغوان شریفی ،آروین عباسی ، نیما عینی ،  درینا غریب، دیانا فخر جهانی، آتوسا فروزان ، پرهام محمدی ، آیلار هادی پور ایفای نقش می کنند.
چهار بازیگر شناخته شده تئاتر و تئاتر عروسکی هایده حسین زاده ، فاطمه خدابنده لو، مهراد زمانی و نازنین صفا این گروه نمایشی را همراهی خواهند کرد.
انتخاب قطعات و تنظیم موسیقی پلی بک را فرید نوایی انجام داده و طراحی و انتخاب قطعات موسیقی  و افکت اجرای زنده نیز توسط امیر سلیمانی مقدم انجام می شود.
نوازندگان این قطعات موسیقی،  امیر سلیمانی مقدم(درامز) ، نیلوفر صابر (هنگ درام)، نیلوفر دری(ویلن) هستند.
اشعار سروده مریم کاظمی است و مهراد زمانی به عنوان دستیار کارگردان نیز در این گروه همکاری می کند.
مربی ،نویسنده و کارگردان آثار حاضر در جشنواره مریم کاظمی است. طراح لباس و تزئینات را مژگان عیوضی ،طراح گریم و ماسک و کلاه گیس را افسانه قلی زاده ،طراحی و ساخت ملزومات صحنه را حسین طاهربخش انجام داده اند.
طراح پوستر و بروشور و اقلام تبلیغاتی پریسا فلاح زاده ، روابط عمومی گروه تئاترمستقل  زهرا شایان فر،عکس و تصویر خبری محبوبه فرج اللهی، ساخت تیزر بهرام شادانفر، کارگردان فیلم تئاترها بهنام فردافشار از جمله همکاران این پروژه نمایشی هستند.
اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با حضور ۷ گروه نمایشی از ۳ تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/04/26 00:00
شماره خبر : 28406
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=28406
بدون نظر

پیام بگذارید