a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترنمایشنامه ” در همسایگی ما خروس می خواند ” خوانش شد

نمایشنامه ” در همسایگی ما خروس می خواند ” خوانش شد

نمایشنامه ” در همسایگی ما خروس می خواند ” خوانش شد

اجرای نمایشنامه  خوانی ” در همسایگی ما خروس می خواند ” کاری از  منصوره پسندیده در ایام کرونایی به مدت  ۴۰ دقیقه خوانش شد.
کارگردان نمایشنامه ” در همسایگی ما خروس می خواند ” در مصاحبه اختصاصی با پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس گفت: نمایشنامه نوشته شهرام کرمی است و نمایشنامه درباره فرزندان یک خانواده سنتی از هم گسیخته ای که برای پدر تصمیم میگیرند اما پدر مخالف تصمیم فرزندان است و …
وی افزود:  این خوانش نمایشنامه به کمک جمعی از دوستان اصحاب رسانه صورت گرفت  و از گوینده رادیو و تلویزیون در گروه حضور داشتند تا بازیگر تئاتر که به نوعی دغدغه اجرا داشتند.
وی ادامه داد: متن نمایشنامه رئال بود و رگه هایی از طنز تلخ اجتماعی هم به چشم میخورد که باعث می شد برای تماشاگر تعلیق ایجاد بشود و دقایقی تماشاگر را به فکر فرو ببرد.مضافا بر اینکه این قصه درد بیشتر خانواده های ایرانی است.
وی درباره وضعیت حال حاضر تئاتر کشور گفت: چراغ تئاتر در این شرایط بد کرونا روشن می ماند، لااقل با رعایت پروتکل های بهداشتی زمانی را می توانیم به دوستاران نمایش اختصاص بدهیم که نمایش را بشنوند و با بازیگران در تعامل باشند و خیلی، حداقل دوستاران نمایش و به سمت سالن می کشاند و آن فضا را برایشان ایجاد میکند و امیدوارم این خوانش و خوانش هایی که برگزار می شد راهی باشد برای بیدار شدن دوباره هنر نمایش و سبز شدن صحنه های نمایش بواسطه حضور بازیگران پر قدرت و پر توان تئاتری کشور.
او تصریح کرد:  امیدوارم این جنبش نسبتا کوچک در سراسر کشور پابرجا باشد و به زودی همه واکسن بزنند و دوباره این هنر غریب رونق بگیرد و سالن ها پر بشود از حضور جمعیت مشتاقی که تئاتر را دنبال میکنند و اخبار تئاتر و حواشی آن را می شنوند.
مهدی رحیمی سده، میرنادر مظلومی، سعید بکائی، سپهر حق شناس، پوریا جوراسفند، فریبا بکلو و منصوره پسندیده خوانشگران این اجرا بودند.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/05/10 10:52
شماره خبر : 29141
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=29141
بدون نظر

پیام بگذارید