a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترمعرفی حامیان جشنواره تئاتر پنجمک

معرفی حامیان جشنواره تئاتر پنجمک

معرفی حامیان جشنواره تئاتر پنجمک

 

شکلگیری جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک از دل مسیر آموزشی هنرجویان تئاتر، بر مبنای استقلال مالی جشنواره  و در عین‌حال جذب امکانات زیرساختی مراکز و نهادهای فرهنگی‌–‌هنری از سویی و کسب حمایت‌های ملی و معنوی از سوی دیگر گذاشته شد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک، مریم کاظمی مدیر جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با بیان این مطلب تصریح کرد: حامی اصلی جشنواره خانواده‌ها هستند. والدین هنرجویان به سهم خود در تامین هزینه‌های برگزاری جشنواره مشارکت دارند. در واقع عمده هزینه‌ها را خودمان تا به این لحظه پرداخت کرده‌ایم.
مدیر جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک تعدادی از حامیان جشنواره را چنین برشمرد: مدیریت فرهنگی ایران مال با دراختیار گذاشتن فضایی درخور و مناسب تمرین برای گروه‌ها کنارمان بوده است. پردیس تئاتر تهران نیز دو سالن خود را برای اجرای آثار به ما داد که جای قدردانی از هر دو این مجموعه ها باقیست.
وی ادامه داد: از جمله حامیانی که در بخش‌های مختلف حمایتمان کرده‌اند باید به سایت تیوال اشاره کنم که با نظر مثبت آقای امرآبادی قرار شد صفحه مخصوص جشنواره و معرفی آثار را روی سایت داشته باشیم و اگر شرایط همه گیری اجازه بدهد و فروش بلیط برای اجراها میسر بشود، تمام مبلغ فروش بلیط به گروه پرداخت شود. استودیو چلچله نیز در زمینه ساخت تیزر جشنواره و تدوین و آماده سازی فیلم تئاترها کنارمان خواهد بود و انتشارات گیسا نیز در زمینه چاپ کتاب جشنواره و نمایشنامه‌ها به ما کمک می‌کند.
این کارگردان تئاتر افزود: تلاش‌هایی برای جذب مشارکت از نهادها و سازمان‌های دیگر انجام دادیم که برخی به نتیجه ننشست. سازمان زیباسازی که قرار بود در بخش اقلام چاپی مشارکت داشته باشد جواب منفی داد. گرچه اداره کل هنرهای نمایشی و شورای نظارت همکاری خوبی با ما داشته‌اند، با این حال هنوز نتیجه درخواست حمایت مالی مشخص نیست.
مریم کاظمی با اشاره به حمایت‌های معنوی اشخاص و مراکز مرتبط با تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان تصریح کرد: رویدادهای آموزشی و پایه‌ای که در موسسات کوچک فرهنگی و هنری شکل می‌گیرند به حمایت و مشارکت بخش های مختلف نیازدارند که باید قدرشان را دانست تا مشوقی برای استمرار نگاه فرهنگی‌شان باشد.
اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک از ۳ تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/04/30 08:41
شماره خبر : 28679
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=28679
بدون نظر

پیام بگذارید