a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتر ما و عروسک‌ها، جهان را به قدر توان‌مان شادتر و زیباتر کنیم

 ما و عروسک‌ها، جهان را به قدر توان‌مان شادتر و زیباتر کنیم

 ما و عروسک‌ها، جهان را به قدر توان‌مان شادتر و زیباتر کنیم

 

مهدی حاجیان، دبیر اجرایی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک، به این جشنواره، پیام داد.


به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از ستاد خبری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک، متن این پیام به شرح زیر است:
«امسال سال سختی بود! هم برای عروسک ها، هم برای جهان. عروسک های نمایشی ایران در حالی که لباس، نو می کردند به پیشواز هجدهمین همنشینیشان بر صحنه های شور و شیدایی، به ناگاه در بامدادی از روزهای اسفند یکی از صمیمی ترین دوستدارانشان را به آسمان سپردند.
دوستی که با لبخندی از امید و اراده ای از جنس هنر به پیکار سخت با بیماری برخاسته بود. در تمام لحظاتی که از عروسک ها و تدارک جشن شان می گفت نشانه های درد عمیق از چشم و رخسارش زدوده می شد و شوری شیرین بر جانش می نشست. یاد…
با بهره‌گیری از پیش پرده‌خوانی مرتضی احمدی و با صدای محمد بحرانی
تیزر هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی منتشر شد

تیزر هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک با بهره‌گیری از ملودی یکی از پیش‌پرده‌خوانی‌های زنده یاد مرتضی احمدی و با صدای محمد بحرانی منتشر شد.
به گزارش ستاد خبری این جشنواره، این تیزر به سرپرستی سلمان باهنر و با تکنیک پویانماییِ «کات اوت» که بیشترین شباهت را به حرکاتِ حداقل‌گرایِ عروسک‌های خیمه، سایه و نخی دارد، ساخته شده و ملودی آن برگرفته از ملودی یکی از‌ پیش پرده‌خوانی‌های زنده‌یاد مرتضی احمدی است.
سلمان باهنر عنوان می‌کند که این تیزر تاکیدی است بر هویتِ تمثیلی و زبانیِ عروسک‌ها و انسان‌ها و دعوتیِ به میزبانی عروسک‌ها و مهمانی چشم‌های ما!
هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران – مبارک با یاد زنده یاد گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره، با دب…

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید