a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترروایتی از ساخت مستند «مردی برای تمام فصول» + فیلم

روایتی از ساخت مستند «مردی برای تمام فصول» + فیلم

روایتی از ساخت مستند «مردی برای تمام فصول» + فیلم

سازنده مستند «مردی برای تمام فصل‌ها» که درباره اکبر عالمی است، او را شخصیتی چند وجهی توصیف می‌کند و می‌گوید: باید ده‌ها مستند درباره اکبر عالمی ساخته می‌شد.

روناک جعفری در گفتگو با ایسنا ادامه می‌دهد: در بزرگداشت آقای خسرو سینایی با ایشان آشنا شدم و گرچه قبل‌تر هم جذب شخصیت ایشان شده بودم ولی در آن برنامه مطمئن شدم که مستند بعدی‌ام را درباره آقای عالمی خواهم ساخت.

وی اضافه می‌کند: ایشان به سختی پذیرفتند که مستندی درباره‌شان ساخته شود ولی وقتی پذیرفتند، در تمام ایام ساخت فیلم، نهایت همراهی و همکاری را داشتند.

او با اشاره به دیگر وجوه شخصیتی عالمی اضافه می‌کند: هرگز ادای چیزی را در نمی‌آوردند و همه احساسات‌شان واقعی بود. همیشه از ته دل به دیگران کمک می‌کردند.

این مستندساز ابراز تاسف می‌کند: کسی را از دست دادیم که جایگزینی ندارد. شخصیتی چند وجهی و منحصر به فرد که هر چند قدر دیدند ولی باید بیش از اینها به ایشان توجه می‌شد و ده‌ها فیلم درباره وجوه مختلف شخصیت‌شان ساخته می‌شد.

به گفته کارگردان مستند «مردی برای تمام فصول» این مستند احتمالا در شبکه مستند بازپخش خواهد شد.  

زنده یاد اکبر عالمی، منتقد، کارشناس سینما، مستندساز و استاد دانشگاه بامداد امروز سه شنبه ۲۲ مهر ماه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

پیکر این هنرمند فردا، چهارشنبه ۲۴ مهر ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.

انتهای پیام

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
بدون نظر

پیام بگذارید