a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتردومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی برگزار می شود

دومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی برگزار می شود

دومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی برگزار می شود

 

دومین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی مجازی، به دبیری بهرام بهبهانی، فراخوان خود را به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس، این جشنواره که سال گذشته در پی همه گیری ویرووس کرونا کار خود را آغاز کرده است، امسال با رویکردی بین المللی، پذیرای آثار تمام نمایشگران عروسکی از سرتا سر جهان بی هیچ محدودیتی خواهد بود تا ثابت کند هنرمندان همانند تمام اقشار دیگر جامعه و چه بسا بیشتر از آنان میتوانند خود را با تغییر شرایط وفق دهند و بستری برای ارائه آثار خود پیدا کنند.
این دوره جشنواره در سه بخش بزرگسال،کودک و نوجوان و طراحی و ساخت عروسک با موضوع اساطیر کهن و شخصیتهای داستانی کلاسیک ایران و جهان، برگزار میشود.حداکثر زمان اجراها، امسال ۱۵ دقیقه است و دبیرخانه  جشنواره در نظر دارد بعد از پایان جشنواره و فروکش کردن همه گیری کرونا و باز شدن سالنهای تئاتر، با موافقت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل ارشاد تهران، آثار نهایی جشنواره را در سالن های تحت پوشش این سه نهاد، به اجرای عموم برساند.
فراخوان جشنواره در صفحه مجازی به آدرس@iospf  از بیستم تیر منتشر شده است.و هنرمندان تا ۳۱ شهریور، فرصت برای ارسال اثر خلاقانه خود دارند، آثار نهایی جشنواره بعد از بازبینی اولیه از ۲۴ تا ۳۰ مهر در پلتفرم “نمایش نت”نمایش داده خواهند شد.. و در پایان با داوری نهایی اساتید عروسکی ،در هر بخش ۳ اثر برگزیده خواهند شد.
همچنین در این دوره، با صلاحدید و معرفی داوران جشنواره در بخشهای مختلف، بازیدهی ،طراحی صحنه و نور، متن و.. نفرات برگزیده خواهد داشت.
اختتامیه جشنواره در دوم آبان ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
جشنواره امسال به صورت مستقل، با مجوز اداره کل هنرهای نمایشی و با حمایت موسسه فرهنگی هنری همای سعادت برگزار می شود.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/04/26 11:17
شماره خبر : 28445
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=28445
بدون نظر

پیام بگذارید