a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتردلنوشته ای در فقدان اکبر عالمی

دلنوشته ای در فقدان اکبر عالمی

دلنوشته ای در فقدان اکبر عالمی

یک منتقد سینما و تئاتر در پی درگذشت اکبر عالمی متنی را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، در نوشتار علی اکبر عبدالعلی زاده آمده است: “استاد اکبر عالمی جدا از تسلط بر رنگ و نور و عکاسی و امور لابراتوری نسلی از علاقمندان را با آگاهی بخشی متخصص سختگیر سینما کرد.
 برنامه “آن روی سکه” به واقع چشم علاقمند مان را به روی جادوی سینما باز کرد و در برنامه های دیگرش همواره فیلم دیدن را به ما آموخت.
 یک رویه پربرکت و موهبتی برای یک استاد ؛ اما این همه ماجرا نبود و نیست  او با انرژی سرشارش الهام بخش بود و  دل دریایی اش  رفتاری جستجوگر و آموختنی برای این معلم خستگی ناپذیر پدید آورد . 
با آن حافظه درخشانش در شناخت افراد، آدم را شگفت زده می کرد و بدون هیچ تشریفات و اولویت بندی و … نسبت به هر رخداد تازه تخصصی واکنش نشان می داد.
بزرگوارانه بعد از آشنایی مان در اواخر دهه ۷۰ برای هر مسئولیت تازه رسانه ای و اجرایی راهنمایی و تشویق و توصیه می کرد به انجام کار کامل و ماندگار .
 وقتی کتاب” ردپای سینما در ۳۵ کشور جهان ” را تقدیم کردم خواند و  مثل کودکی ذوق زده از اهمیت کاری که کرده بودیم گفت و گفت و هنگامی که کتاب “سینما و جهان ایرانی” خواند هم  مستانه از  اهمیت آنچه در سطر سطر آن رخ داده بود  سخن گفت . از موضوعات ، ترکیب ، ترتیب و کیفیت مقالات کتاب ” انیمیشن و دنیای پیش رو” بسیار تعریف کرد و … صدالبته با تاکید بر ضرورت رفع معایب و اشکالات بی پروا تذکر میداد .  

بسیط بود و عمیق ،دلش برای محبت و حمایت دریایی بود و نگاهش در آموختن خیر و راستی آفتابی بود . به همه می تابید بدون حب و بغض ؛ مصداق فرهیختگی بود.آینه عشق صادقانه ببینید چطور مرگش بواسطه این ویروس منحوس در مسیر ساخت مستندی دیگر رقم خورد ؛مرگی عاشقانه.

افتخار داشتم در زمان مدیریت روابط عمومی در دفتر موسیقی وزارت ارشاد  قبول زحمت کرد و اجرای اختتامیه هفتمین جشنواره موسیقی نواحی را برعهده گرفت و چه اجرای متفاوت،ماندگار و  پرشوری …
خوش آن نسلی  که از موفقیت و خدمات دیگران خصوصا در عرصه  فرهنگ و هنر بر سر شوق می آمدند . 
خوشبخت ما که در دورانی زیستیم که استاد اکبر عالمی زیست و خوشبخت تر که با او همنشین شدیم. همنشینی با چنین جواهری  نفس کشیدن در آرزو بود . فکرش را بکنید از کودکی پای تلویزیون شاگردی اش را کردیم و سال ها فرصت داشتیم هم نفس اسطوره باشیم . تا امروز او اموخت و ما نوشیدیم از بحر دانش و انسانیت و اخلاقش… حیف که سماجت نکردم و بیشتر بهره نبردم . 
کوله بارش برای رویارویی با نور در جهانی دیگر پر از نیکی است و خدایش در حریم رحمت خود روزی سرشار دهد

ان شاالله.”

انتهای پیام

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/22 03:28
شماره خبر : 5439
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=5439
بدون نظر

پیام بگذارید