a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتردرک مخاطبین مهمترین اصل اجرا است

درک مخاطبین مهمترین اصل اجرا است

درک مخاطبین مهمترین اصل اجرا است

یک نفر، کار مارو درک کنه ما رسالتمون را انجام دادیم و اینکه در این نمایش بیشتر از آنکه باید دیده بشیم دلم میخواد، شنیده بشیم .

شهاب خجسته راد بازیگر نمایش «شب / خارجی / یرما» در گفت و گو با پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس گفت: با توجه به این که شخصیت خوان را سه نفر بازی می کردیم برایم چالش نبود، اتفاقا حل شدن در عذاب‌های درونی نقش خوان و تقسیم شدن این همه ناراحتی در سه بازیگر از طرفی هم شاید نعمت بوده است.

وی افزود: نمایشنامه یرما، بارها به کارگردانیِ افراد مختلف ساخته شده اما این اجرا، برای اولین بار است که در گونه‌ی مستندنمایشی به صحنه اجرا رفته است و دخیل بودن بخش مستند در کار و گرفتن حس واقعی بازیگران و درک ابعاد و لایه‌های پیچیده درونی کاراکتر، فاصله میگیره از مابقی اجراهای وام گرفته شده قبلی از یرمای لورکا.
وی ادامه داد: من فقط از لحاظ بار مسئولیتی که به روی دوش خوان هست باهاش احساس همدردی میکنم و به صورت کلی می توان گفت خوان باتوجه به شرایط و محیط زندگی و مشکلات پیرامونش بسیار انسان تندی است و شخصیت خود را بازی میکنم و کل تمرکز را روی حس، پرده و خوانِ خودم میگذارم.
وی درباره استقبال مخاطبین از اجرا گفت: اولا به شخصه دغدغه سالن رو ندارم، یک نفر، کار مارو درک کنه ما رسالتمون را انجام دادیم و اینکه در این نمایش بیشتر از آنکه باید دیده بشیم دلم میخواد ، شنیده بشیم … من ، خوان‌ها و مردان جامعه مضافا تا این لحظه و روزهای آتی تیوال ظرفیت شب‌/خارجی‌/یرما رو تکمیل ظرفیت اعلام کرده است.

اجرای شب/خارجی/یرما به کارگردانی مشترک نسیم ادبی و ندا شاهرخی از ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۸ به مدت ۷۰ دقیقه در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می رود.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/03/08 07:11
شماره خبر : 25809
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=25809
بدون نظر

پیام بگذارید