a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترتئاتر خیابانی محملی مبارک و وجیه برای شناسایی و بیان معضلات و کاستی‌های جامعه است

تئاتر خیابانی محملی مبارک و وجیه برای شناسایی و بیان معضلات و کاستی‌های جامعه است

تئاتر خیابانی محملی مبارک و وجیه برای شناسایی و بیان معضلات و کاستی‌های جامعه است

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی پیام داد.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی پیام داد. متن پیام بدین شرح است:
«یکی از رسالت¬های تئاتر را اگر شناسایی و بیان معضلات و کاستی‌های جامعه در نظر داشته باشیم بی¬گمان تئاتر خیابانی محملی مبارک و وجیه برای بروز این رسالت است و رسانه¬ای¬ شریف برای هماوایی با مردمان و شهروندان و همگامی با ایشان برای پالایش جان و جهان.
تئاتر در ذات ارزشمندش توان انسان را از جسم و جان و خیال به عاریت می‌گیرد تا از پی زدودن غبارها و زنگارها، فردا را روشن¬تر کند.
سپاس از همت و توان هنرمندان شریف کشورمان که در تمام شرایط و وقایع، با انسانی‌ترین و پاک‌ترین شیوه از انسان می‌گویند و با مردمان خویش به مهر همپا می‌شوند. برای نشاندن لبخندی بر لب¬ها، زدودن غمی از چشم‌ها، برگرفتن خسی از پاها و افروختن شعله امید در دل‌ها.
به صدق، این همت و تلاش را که در پانزدهمین جشنواره بین¬المللی تئاتر خیابانی در مریوان، شهر مقاومت و دفاع، با مردمان باصفایش جلوه¬گر شده است ارج می¬نهیم و از پروردگار مهربان برای تمام هنرمندان ایران اسلامی، دست اندرکاران و برگزارکنندگان این رویداد و مردم شریف کردستان تندرستی و توفیق آرزومندم.»
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از ۵ تا ۱۰ آبان ماه به دبیری عبید رستمی در شهرستان مریوان در حال برگزاری است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/08/05 00:00
شماره خبر : 34533
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=34533
بدون نظر

پیام بگذارید