a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتراکبر عالمی از مجریان عصر طلایی تلویزیون بود

اکبر عالمی از مجریان عصر طلایی تلویزیون بود

اکبر عالمی از مجریان عصر طلایی تلویزیون بود

علی‌اکبر عبدالرشیدی ـ مجری پیشکسوت تلویزیونی ـ از زنده‌یاد اکبر عالمی به عنوان مجری متخصصی یاد می‌کند که در عصر طلایی مجریان تلویزیون فعالیت می‌کرد. 

علی‌اکبر عبدالرشیدی در گفت‌وگویی با ایسنا درگذشت زنده‌یاد اکبر عالمی را تسلیت گفت و بیان کرد: از درگذشت دوست قدیمی و همکار جناب آقای اکبر عالمی بسیار متاثر شدم و برای ایشان آرزوی علو درجات را دارم. 

او ادامه داد: کارنامه حرفه‌ای آقای عالمی از چند جهت قابل مطالعه و بررسی است که من در بخش‌های تخصصی فعالیت ایشان همانند سینما وارد نمی شوم، چراکه اطلاعات چندانی در این زمینه‌ها ندارم. اما آنچه که درباره اجرای ایشان باید بگویم این است که ورود آقای عالمی به حوزه اجرا اتفاق میمون و مبارکی بود و دقیقا از همان مسیری بود که باید باشد.

عبدالرشیدی خاطرنشان کرد: به طور کلی معتقدم که مجری برنامه‌های تلویزیونی باید از مسیر تجربه‌های مختلف در رسانه حرکت کرده باشد و سپس به حوزه اجرا وارد شود. آقای عالمی از جمله افرادی بودند که این تجربه را داشتند و تسلط ایشان به زبان فارسی و دانش او در حوزه کاربرد کلمات و ذخیره واژگانی بسیار بالا بود. در جلساتی که با مسوولان و دست اندرکاران تولید برنامه‌های تلویزیونی داشتیم متوجه شدم که آقای عالمی به شدت دغدغه زبان فارسی در حوزه اجرا داشتنند؛ اینکه ما نیازمند یک زبان معیار و شاخص که مظهر زبان فارسی در رسانه رادیو و تلویزیون باشد، هستیم.

عبدالرشیدی خاطرنشان کرد: آقای عالمی در حوزه‌های مختلف سینما، فرهنگ، تاریخ و … برنامه‌ اجرا می‌کردند و این همان چیزی است که یک مجری خوب باید داشته باشد. او از معدود مجریان عصر طلایی تلویزیون بود که متاسفانه امروز به سوگ رفتنشان نشستیم و غصه دار فوتشان شدیم. 

اکبر عالمی مجری، منتقد و مستندساز، به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا، بامداد سه‌شنبه ۲۲ مهرماه درگذشت.

علی اکبر عبدالرشیدی

انتهای پیام

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/22 02:19
شماره خبر : 5414
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=5414
بدون نظر

پیام بگذارید