a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتراسطوره ای از جنس مردم در نمایش آرش کمانگیر

اسطوره ای از جنس مردم در نمایش آرش کمانگیر

اسطوره ای از جنس مردم در نمایش آرش کمانگیر

 

آرش کمانگیر که به عنوان یکی از مردمی ترین اساطیر ایران باستان شناخته می شود از جمله آثاری است که برای اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک و توسط بازیگران کودک و نوجوان آماده شده است.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس به نقل از روابط عمومی اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک، داستان این نمایش اسطوره ای ایرانی درباره مردی به نام آرش است. آرش معروف به کمانگیر، از پهلوان های باستانی و اسطوره ای ایران است که در تیراندازی بسیار زبردست و بی مانند بود. او پس از شکست ایرانیان از تورانیان برای تعیین مرز دو کشور تیری را از بلندای کوهی در ایران پرتاب کرد. تیر آرش پس از زمان درازی بر تنه ی درختی در مرو ( ماورالنهر) فرود آمد. مرز ایران این گونه تعیین شد، اما پیکر آرش، که همه ی نیروی خود را برای پرتاب آن تیر گذاشته بود، پرپرشد و او جان خود را در راه میهن از دست داد.
در این نمایش هنرجویان بازیگر سودا احدی ، تینا اسماعیلی، مهدیس افتخاری، علیرضا افصحی، سپیده بابایی، کیانا بیدی، امیرعلی بنی هاشم، آناهیتا جمالی، عاطفه خانی ،  آلا خرم، باران خسرو نژاد،  رزا درجزینی، نیلوفر دری، الیانا رجب زاده،  شاینا شاهی، شاینا صنعت کار، ملینا عباسی،  آریام عطوفت، دلان علیزاده، ماهک فتاح پور، افرا فردافشار، فربد فرجی، مدیسا قاضی، حنانه کامیابی، کیانا کریمی، تینا کیان، فریماه کیهانی تبار، مانی مصحفی، سامین مقدم و باران یاجدا ایفای نقش می کنند.
فربد تجویدی، مهدی رمضان زاده، بهراد زمانی، محمد ژیان و نازنین صفا بازیگران تئاتر و تئاتر عروسکی به عنوان همراهان بزرگسال در این اجرا حضور دارند
اشعار استفاده شده در این نمایش از منظومه آرش سیاوش کسرایی است و انتخاب قطعات و تنظیم موسیقی  پخش و ساخت قطعه پایانی نمایش را فرید نوایی انجام داده است.
طراحی و انتخاب قطعات موسیقی  و افکت زنده  را امیر سلیمانی مقدم با حضور نوازندگان درامز و کاخن  امیر سلیمانی مقدم ،هنگ درام نیلوفر صابر ، ویولن  نیلوفر دری ، تار مدیسا قاضی ،بربط  رزا درجزینی ، ویولنسل  ماهک فتاح پور ،قانون  ملینا عباسی، دف  امیرعلی بنی هاشم ، تنبک علیرضا افصحی انجام داده است.
دستیاران این اجرا مهراد زمانی و زهرا بخشنده هستند.
مربی ،نویسنده و کارگردان آثار حاضر در جشنواره مریم کاظمی است. طراح لباس و تزئینات را مژگان عیوضی ،طراح گریم و ماسک و کلاه گیس را افسانه قلی زاده ،طراحی و ساخت ملزومات صحنه را حسین طاهربخش انجام داده اند.
طراح پوستر و بروشور و اقلام تبلیغاتی پریسا فلاح زاده ، روابط عمومی گروه تئاترمستقل  زهرا شایان فر،عکس و تصویر خبری محبوبه فرج اللهی، ساخت تیزر بهرام شادانفر، کارگردان فیلم تئاترها بهنام فردافشار از جمله همکاران این پروژه نمایشی هستند.
اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با حضور ۷ گروه نمایشی از ۳ تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.
به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
نویسنده
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/04/27 02:38
شماره خبر : 28560
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=28560
بدون نظر

پیام بگذارید