a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتراجرای نمایش “مِرفی” در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود

اجرای نمایش “مِرفی” در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود

اجرای نمایش “مِرفی” در تالار سایه تئاتر شهر آغاز می شود

نمایش “مِرفی” نوشته سپیده ضیایی و کارگردانی نگین ضیایی فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان خواهد بود.

نگین ضیایی در مصاحبه باخبرنگار پایگاه تحلیلی خبری سینما آفیس گفت: نمایش که از رمان “مرفی” نوشته ساموئل بکت اقتباس شده، آورده است: “در عین حال که نمیشه انتظار داشت اوضاع بهتر بشه، دست کم لزومی نداره واهمه داشته باشیم که چیزی بدتر بشه. اوضاع همیشه همون طور که هست باقی میمونه. به این ترتیب، خارج از وجود خودِ مِرفی، دست کم پنج نفر به مرفی نیاز دارن.

وی افزود: نمایش مِرفی، اقتباسی از رمان ساموئل بکت به همین نام و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان متفاوت ترین رمان این نویسنده بوده که در آن “داستان” نسبت به آثار متأخر او نقش پررنگ تری دارد. در نتیجه این تفاوت در شیوه اجرایی نیز لحاظ شده است. بر همین مبنا طی دو سال تمرینی که گروه نمایش داشته سعی بر این بوده که تولید اثر ضمن حفظ فضای آثار بکت، هم چنان متفاوت ساخته شود. البته از آنجا که طول تمرینات این نمایش طولانی بوده، طبیعتاً در اجرا نسبت به اجرای ما در جشنواره تئاتر دانشگاهی نیز تغییرات زیادی صورت گرفته است.
حامد ادوای، نیما انصافیان، ساجده حمیدی، شادی ضیایی، رضا مرشد و امین موحدی پور به عنوان بازیگران این اثرهستند.

امیر مرسلی مدیر تولید و مجری طرح، سیروس تاجبخش صدا، لیلا سربی طراح چهره پردازی، میثم صفری طراح نور، علی اصغر فرخی مجری نور، حمید خرم طوسی صدا بردار، محمد دادفر مدیر صحنه، لیلا سرنی طراح گریم، شادی ضیایی طراح لباس، سجاد داغستانی طراح پوستر وبروشور، رضا بصیرزاده طراح صحنه، رضا جاویدی عکاس، مجیر نیرومند ساخت تیزر، هدی نجفی طراح و گرافیست، بهگل شهیدی دستیار و برنامه ریز، امیر قالیچی روابط عمومی و روزبه خورزنی موسیقی این اجرا را برعهده دارد.

وی ادامه داد: از دیگر تفاوت هایی که مِرفی نسبت به دیگر اجراهای بکت دارد استفاده از عنصر رنگ است که غالباً شامل رنگ های خاکستری و خنثی بوده اما در این اجرا رنگ تبدیل به عنصر مهمی شده که در نمایش کاربردی در جهت تولید فضای ابزورد دارد. همچنین ما تلاش کردیم از موقعیت‌های طنزآمیز که همواره در آثار بکت حضور دارد، استفاده کنیم. طنز تلخی که با جهان معاصر ما همراه و هم راستاست.

نمایش “مرفی” فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت ۱۹ با مدت زمان ۶۰ دقیقه روی صحنه می رود و علاقه مندان برای تهیه بلیت این این اثر نمایشی می توانند به سامانه “تیوال” مراجعه کنند.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/01/16 00:00
شماره خبر : 23294
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=23294
بدون نظر

پیام بگذارید