a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاتر” اتاق روانی ” در تالار حافظ

” اتاق روانی ” در تالار حافظ

” اتاق روانی ” در تالار حافظ

اتاق روانی در تالار حافظ

نمایش اتاق روانی به کارگردانی مهدی کاسه ساز که از ۵ آذر ۱۴۰۰ اجرای خود را در تالار حافظ آغاز کرده بود، همچنان روی صحنه حضور خواهد داشت.

مجیدرمضان نسب، سینا منتظری، محمد حسین کیا، امیر محمد میرزامهدی، محمدرضا مراد، الناز عطایی، کیمیا نصیری، عاطفه موسوی، یلدا دهقانی، نازنین کریمی رامشه، سپنتا پزشکی، امیر کرمانی، دایانا عسگری، کاوه توکلی، احسان اسماعیلی، صادق گل علیزاده، پارسا تنها، محسن فریادیان، نگین بیگمرادی، نگین آزادی، مهسا رفیعی، فاطمه انصاری، مهشید عظیمی، مهسا عظیمی، دنیا تیموری بازیگران نمایش هستند.

رامان راد نیز تهیه کننده نمایش اتاق روانی است.

مهدی کاسه ساز، کارگردان نمایش، در گفت و گو با سینما آفیس گفت: این نمایشنامه طرحی بود که چند سال در ذهن من بود و درباره اش با خانم عطایی صحبت کردم و هفت ماه روی این طرح کار کردیم و تحقیقات انجام دادیم و این نمایشنامه نوشته شد.

وی افزود: مریضی هایی که در کاراکترهای نمایش می بینیم، بیماری هایی است که عامیانه است و در همه انسان ها وجود دارد و کافی است انسان کمی آن را در وجود خودش پیدا کند. ما هم تحقیق کردیم تا ببینیم آدم ها بیشتر چه مریضی ها و درگیری هایی دارند و رابطه ها به چه شکل است و در نهایت این نمایش شکل گرفت.

مهدی کاسه ساز همچنین بیان کرد: نکته جالبی که در این نمایش وجود دارد این است که ۵ دیوانه دختر و ۵ دیوانه پسر هستند و ۵ تنها عددی است که جمعش با خودش می شود اولین عدد دو رقمی یعنی ده. این یعنی گاهی اوقات باید در زندگی ۱ باشی و گاهی صفر، البته صفر با ارزش نه صفر بی ارزش. این یکی از پیام های نمایش من است اما این نمایش پیام های زیادی دارد و علت اینکه طولانی است هم همین است چون گاهی اوقات نمی توانی بعضی موارد را حذف کنی و باید همه چیز مو به مو اجرا شود تا پیامی که می خواهی را برساند.

کارگردان نمایش اتاق روانی همچنین اظهار داشت: ما ۹ ماه تمرین کردیم و در شرایط کرونا بسیار سخت بود چون پیدا کردن تهیه کننده و پر کردن سالن در این شرایط سخت است و در طی تمرین ها هم اگر یکی از عوامل بیمار می شد، چهارده روز کار را تعطیل می کردیم.

کاسه ساز در خصوص انتخاب بازیگران نیز بیان کرد: من ۲۵ بازیگر دارم که فقط ۵ تا از آنها صحنه را دیده اند و ۲۰ نفر از آنها صحنه را ندیده اند. این کار قلبی من است و من دوست دارم که با آدم هایی کار کنم که عاشق این حرفه هستند و اما شرایطش را ندارند.

 

 

وی افزود: این نمایش اولین تجربه کارگردانی من در تئاتر است اما من از سال هشتاد کار می کنم و ۹۹ فیلم کوتاه ساخته ام و بازیگری هم انجام داده ام.

مهدی کاسه ساز در پایان گفت: نمایش و تصویر دو مقوله جداست و زمانیکه آدم ها در لحظه بهت عشق می ورزند بسیار جذاب است اما کار تصویر باید مدتی بگذرد تا مخاطب ببیند. من همیشه رخ به رخ بودن تماشاگر با بازیگر را دوست داشتم. در این سه روز نیز بلیت های نمایش من کامل به فروش رفت و استقبال خوب بود و این لطف خداست.


نمایش اتاق روانی به نویسندگی الناز عطایی تا ۳۰ آذر ۱۴۰۰ در تالار حافظ اجرا خواهد داشت.

دستیار اول کارگردان: کیمیا نصیری

برنامه ریز:  سارا عشوری

منشی صحنه:  یاسمن شکرالهی

گروه کارگردانی: محسن خدایی، نگار نادر پور،

مجری طرح:  صبا یادگاری

مدیر روابط عمومی: حامد قریب

مدیر تولید:  مهدی ابراهیمی

عکاس:  زینب رفعتی، ساجده شریفی

طراح پوستر:  مهتاب موسوی

طراح صحنه: شهاب شریفی

گروه صحنه: مائده عبدلی، شهرام شجاعی، مهدی موسوی

طراح گریم:  فرزانه جدید

گریم:  صدف ملکی، فاطمه جعفرپور، ندا حقیقت گو، هانیه مبینی

طراح موشن گرافیک:  پارمیس بگلری

از دیگر عوامل نمایش هستند.

انتهای پیام/
کیمیا جهان پرور

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/09/10 10:23
شماره خبر : 36449
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=36449
بدون نظر

پیام بگذارید