a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهتئاترابهام در مجوز اجرای یک نمایش میدانی/ «محشر» مستنثی شده است؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ابهام در مجوز اجرای یک نمایش میدانی/ «محشر» مستنثی شده است؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ابهام در مجوز اجرای یک نمایش میدانی/ «محشر» مستنثی شده است؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، از روز ۱۲ مهر و طبق ابلاغیه استانداری تهران مبنی بر تعیین محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت‌های مختلف از جمله سینما و تئاتر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اطلاعیه‌ای را در خصوص تعطیلی یک هفته‌ای سینما و تئاتر در سطح شهر تهران منتشر کرد.

در این بین نمایش میدانی «محشر» که چندی است اجرای خود را در پارکینگ پارک ارم آغاز کرده، طبق اطلاعیه‌ای که از سوی مرکز هنری رسانه‌ای «مُحرِم» منتشر شده قرار است اجراهای خود را از شامگاه دوشنبه ۱۴ مهر از سر بگیرد.

در این اطلاعیه آمده است: «نمایش بزرگ «محشر» که به دلیل ابلاغیه استانداری تهران روز شنبه و یکشنبه اجرای خود را در پارک ارم لغو کرده بود، با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرا در فضای باز، با کسب مجوز از وزارت بهداشت و استانداری تهران از امشب دوشنبه ۹۹/۷/۱۴ اجراهای خود را از سر می‌گیرد.»

در راستای این اعلام و با توجه به اطلاعیه وزارت ارشاد مبنی‌بر تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت‌های سینمایی و تئاتر، خبرنگار مهر پیگیر چرایی امکان اجرا برای یک اثر نمایشی در شرایط فعلی را از طریق معاونت هنری و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی در پاسخ به این پیگیری به خبرنگار مهر گفت: طبق قانون و بخشنامه‌ای که ارسال شده و تأکید کرده که هیچ نمایشی چه محیطی، چه خیابانی و چه صحنه‌ای طی یک هفته نمی‌توانند اجرا شوند، مبنای ما هم این بخشنامه است که مُرّ قانون است و استثنایی ندارد.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: نکته دیگر اینکه تا این لحظه تقاضای دریافت مجوز اجرا برای نمایشی با عنوان «محشر» برای ما ارسال نشده است.

نکته قابل تأمل این است که نمایش میدانی «محشر» چند روزی است که در پارکینگ پارک ارم اجرا می‌شود و این در حالی است که تمامی آثار نمایشی که قصد اجرا در هر نقطه و مکانی را دارند باید درخواست صدور مجوز خود را به شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی ارسال و از این شورا مجوز اجرا دریافت کنند.

مشاهده خبر از سایت منبع

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1399/07/16 06:39
شماره خبر : 4400
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=4400
بدون نظر

پیام بگذارید