a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهاخبارطراحی چهره سه هنرمند توسط بزرگمهر حسین پور

طراحی چهره سه هنرمند توسط بزرگمهر حسین پور

طراحی چهره سه هنرمند توسط بزرگمهر حسین پور

بزرگمهر حسین پور، نقاش و کارتونیست، در آستانه آغاز سال جدید ویدیویی از طراحی چهره سه تن از بزرگان فرهنگ و هنر ایران که در سال.۱۴۰۰ دار فانی را وداع گفتند، منتشر کرد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری ایسنا: بزرگمهر حسین پور در اینستاگرام خود ویدیویی از طراحی چهره ایران درودی.، کامبیز درمبخش و ایرج پزشک زاد، منتشر کرد.

این نقاش و کارتونیست در توضیح این ویدیو که در حساب رسمی خود در اینستاگرام منتشر کرده، آورده است: «اگر علاقمندی‌هایم را در سه رشته‌ی نقاشی، کاریکاتور و طنز بدانم، امسال سه بزرگ و استاد تکرارنشدنی در این سه رشته را از دست دادم؛ در نقاشی ایران درودی، در کاریکاتور کامبیز درم‌بخش و در طنز ایرج پزشک‌زاد. این تابلو را به یاد این سه استاد طراحی کردم و در پرتره‌ی ایران درودی واقع‌گرایانه بودم و در دو پرتره‌ی بعدی که دو استاد طنز و کاریکاتور بودند کمی طرح‌ها را به کاریکاتور نزدیک کردم.

اما در مورد تکنیک تابلو: این اثر با تکنیک آب کشیده شده است که نتیجه‌ی جستجوی خودم است برای مفهومی که از بین رفتن و “هیچ” بودن را بتواند در خود نشان دهد و برای اولین بار اجرایش کردم. در این تکنیک رنگی وجود ندارد و آب باعث باعث تیرگی می‌شود و پس از لحظاتی نیز محو می‌گردد. نام این مجموعه را نقاشی برای هیچ می‌گذارم که نقشی کشیده می‌شود و در کسری از ثانیه محو می‌شود. البته سرعت عمل می‌طلبد و تا چشمی می‌کشیدم چشم دیگر محو می‌شد و از این بابت باید ساده و بدون جزییات طرح‌ها کشیده شوند. اما در عین حال مفهومی خیام‌وار در دل خود دارد و چون زمانی کوتاه اثر نابود شده و در آخر چیزی از آن بر جای نمی‌ماند یاد کوزه‌گر دهر ما را می‌اندازد که این جام لطیف می‌سازد و باز بر زمین می‌زندش… تابلوی نقاشی نه برای نمایشگاهی… نه ارائه در موزه‌ای و نه برای حراج و اکسپو و فروشی… اثر به هیچ تبدیل می‌شود. در این ابتدای بهار که هنگامِ گُل و مُل است و یاران سرمست/ خوش باشید دمی، که زندگانی این است!»

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/12/28 10:06
شماره خبر : 47115
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=47115
بدون نظر

پیام بگذارید