a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
خانهاخبارشهر یزد پایگاه دائم برگزاری جشنواره رویش شد

شهر یزد پایگاه دائم برگزاری جشنواره رویش شد

شهر یزد پایگاه دائم برگزاری جشنواره رویش شد

طی انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین حوزه هنری انقلاب اسلامی و شهرداری یزد در زمینه برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه دینی رویش، این شهر به عنوان محل دائم برگزاری جشنواره رویش معرفی شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری فارس: این تفاهم نامه توسط
محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری و ابوالقاسم محی‌الدینی شهردار یزد، امضا شد.

این جشنواره که ۱۰ سال است برگزار می شود، پیش از این در تهران و مشهد برگزار می شد.

رئیس حوزه هنری هم با اشاره به ظرفیت‌ها و استعدادهای هنری استان یزد گفت: در دوره جدید حوزه هنری، مراکز استانی در اولویت قرار دارند و امروز باید استعدادهای هنری و ادبی را در استان‌ها جستجو کرد.

محمدمهدی دادمان افزود: در روزهای ابتدای انقلاب غیر از تهران، سه یا چهار شهر دیگر، محل جوشش استعدادهای هنری و ادبی معنادار بود ولی امروز اینچنین نیست؛ امروز در هر جای کشور از جمله یزد این جوشش به چشم می‌آید.

وی اظهار داشت: امروز هر جا که می‌رویم در همان سبک و همان کیفیت معنای اول انقلاب، شاید بتوان نیروهایی را پیدا کرد که هم دلبسته به انقلاب هستند و هم کار هنری را می‌شناسند و ذوق هنری دارند؛ از این رو عزم و سعی ما بر این است تا جایی که وسع‌مان می‌رسد امکانات و حتی مأموریت‌های ملی را از تهران به سمت استان‌ها هدایت کنیم زیرا این حرکت‌ها موجب رشد می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی افزود: ایران فرهنگی که باید در سایه انقلاب اسلامی شکل می‌گرفت با همین نگاه و توجه رقم خواهد خورد.

دادمان در پایان گفت: امیدواریم به یاری خدا و کمک و همراهی استاندار محترم یزد در این عرصه موفق باشیم و بتوانیم گامی مؤثر در جهت اعتلای هنر استان برداریم.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1400/10/01 08:49
شماره خبر : 38122
لینک کوتاه : https://news.cinemaoffice.ir/?p=38122
بدون نظر

پیام بگذارید